Jak vybrat obal na mobilní telefon

Obalů na mobily je opravdu mnoho, a v této záplavě může být problém vybrat ten správný. Díky nám se ale ve světě krytů na mobil neztratíte!

Jak vybrat pouzdro na mobil

Silikonové obaly

Silikonové obaly jsou vyráběny tak, aby seděly na zadní straně telefonu. Ochrání tak především záda telefonu, při pádu může zamezit také poškození displeje.

Díky silikonovým krytům se telefony lépe drží, což je jednou z jejich hlavních výhod.

Můžete si vybrat také silikonové obaly, které mají ochrany konektorů. Pokud si koupíte dostatečně tenký silikonový obal, tloušťka telefonu se prakticky nezmění.

kryt obal na mobilní telefon

Pevné zadní kryty

Pokud nechcete silikonový zadní kryt, můžete sáhnout po pevných krytech. Ty jsou vyrobeny z tvrdšího plastu, a celý telefon se do takového pouzdra zacvaknou.

Tím je telefon chráněný při pádu i proti poškrábání.

Nevýhodou je, že mezi kryt a přístroj vniká prach či nečistoty. Ty jsou potřeba pravidelně odstraňovat. Celkově ale tyto kryty nabídnou lepší ochranu než silikony.

Pouzdra

Pouzdra zná snad každý z nás, a každý z nás jej určitě měl. I dnes jsou poměrně v oblibě, ačkoli oproti krytům se musí telefon z pouzder před použitím vytahovat, což může být obtěžující. Výhodou je, že pouzdra chrání celý telefon i v případě pádu. Vybrat si můžete z několika materiálů, a to dle vašich preferencí. Zda vám jde o ochranu telefonu nebo o image.

Knížkový flipový obal

Velmi oblíbené obaly jsou flipy. Ty buď nahradí zadní část telefonu, nebo se na ni nasunou. Pak už je v předu odklápěcí část, která chrání displej. Telefon je tak dokonale chránění, má prakticky stejnou tloušťku, a navíc flipový obal vypadá efektivně. Nevýhodou je, že se při telefonování nebo psaní musí flip otočit na zadní kryt, aby nepřekážel. Flipů máme různé druhy, některé nabízejí malé sklíčko, přes které vidíte hovory a SMS.

pouzdro na mobilní telefon

Flipový obal seshora

Flipové obaly se také vyrábějí ve variantě, kdy se neotvírají do boku ale z vrchu telefonu. Někdy je to velmi nepraktické, telefon je navíc tlustější a hůře se tak vleze třeba do kapsy. Tyto obaly se v dnešní době již moc nepoužívají a zákazníci raději volí knížkové obaly.

Obal se určitě hodí, ale více užitečný je záložní zdroj – powerbanka.

Doporučujeme:

3 Comments

  1. Pekny uvodni foto. Libi se mi ten ruzovej obal. Kde se da sehnat?

  2. Ahojte, hledám vhodný obal pro iPhone 5C. Nevíte o nějakém opravdu odolném s chráněním otvorů pro přípojky a foťák? Jde o to, že často vytahuji mobil z tašky, hlavně na výletě, když něco fotím. No a normální obal se dost rychle opotřebovává. Takže hledám odolný, třeba i proti nečekanému dešti.

Komentáře nejsou povoleny.