Jaký dárek vybrat pro hráče počítačových her

Každý počítačový hráč má určitě jasno, jaký vánoční dárek by chtěl dostat pod stromeček. Podívejte se na pár tipů, pokud jste tím, kdo bude dárek dávat.

Jaké vánoční dárky pro děti, kluky a holky, kteří hrají hry?

Nový počítač

Nejjednodušší řešení, jak vyřešit problém, pokud je počítač pomalý nebo již pár let pamatuje. Což není to samé, protože i nové pc se za několik měsíců může znatelně zpomalit, díky instalaci nevhodných programů a aplikací. Zde bude cena ale v řádu desetitisíců, což ne každý má, kor před Vánoci.

Upgrade – vylepšení stávajícího počítače

Toto je již levnější varianta, ideálně se potomka zeptejte, jaký díl by chtěl koupit či vylepšit a bude jasno.

Vánoční klávesnice

Nejčastěji jsou poptávány tyto díly

  • Operační paměť
  • Nová grafická karta
  • Silnější procesor (případně i nový základní deska)
  • SSD disk (velikostí menší než klasický disk, ale opravdu MNOHEM rychlejší. Ideál do notebooku)
  • Nová klávesnice, herní myš, gamepad, usb flash

Herní konzole

Přestože se  jich nyní prodává několik typů od různých výrobců, jako je Microsoft Xbox One, Nintendo …, rozhodně nejprodávanější je Playstation 4 a to jak ve verzi Slim, tak hlavně nejvýkonnější herní konzole současnosti, kterou je Sony Playstation 4 PRO.

Nový tablet

Koupit tablet dnes již není drahá záležitost, i když osobně doporučuji vybrat kvalitnější značku, kde například i baterie vydrží déle než u neznačkových výrobků „z Globusu“. Doma máme už pát let tento model a stále je jako nový. Samozřejmě záleží, jak dobře se k němu budete chovat a jak často jej budete používat.

Nový mobil

Není asi lepší dárek pro dítě či studenta, než nový mobilní telefon. Každý by asi chtěl nový iPhone 7, ale to nebude v možnostech mnoha rodičů, takže doporučím zvolit telefon s operačním systémem Android. Už i ty v ceně kolem 3000kč mají dobré parametry a displej 4,5″ – 5“ bude stačit každému.