Playstation 4 PRO – recenze nové herní konzole

PS4 PRO je doma. Sice ji Ježíšek přivezl o něco dříve, ale aspoň si budu moci objednat po stromeček alespoň nové hry, které vypadají v té grafice opravdu skvěle.

Sony Playstation 4 PRO a má recenze

Přestože jsem byl dříve velký hráč her na PC, postupem času a tím jak člověk stárne mám rád pohodlí. A právě proto jsem koupil XBOX 360. Na svou dobu dobrá konzole, ale je rok 2016 a výkon grafických karet a procesorů v těchto zařízeních je úplně jinde. Proto jsem chtěl novou herní konzoli a i když by byl logický krok koupit XBOX ONE, zvolil jsem to nejvýkonnější na trhu, což je PS4 PRO, která vyšla včera.

Předobjednal jsem ji před týdnem a v den vydání koupil na Alza.cz. Díky tomu, že jsem měl slevový kupón, mě vyšla o 400kč levněji.

Samozřejmě jsem si ale zjišťoval, zda by se nedala koupit levněji jinde, s tím pomůže právě Heureka.cz.

Obsah balení

Krabice je poměrně velká a relativně těžká. Největší podíl na tom má samotný Plejstejšn, protože zdroj má vevnitř a není tedy nutné nikde schovávat velké trafo (cihlu). Jak vidíte na obrázku, jedná se verzi s 1 TB HDD (pevným diskem). Pokud jste někde viděli i PS4 Pro 2TB, tak tu je možné koupit pouze u firmy Mironet, tam ji upravily. Sony konzoli Playstation se 2 TB HDD ji oficiálně zatím neprodává.

ps4 pro 01

V balení bohužel není žádná hra, jak vidíte na zadní straně krabice, ale jsou to hry, jejichž demoverze si můžete stáhnout na Playstation Store. Hlavně se jedná o ukázky využití Virtuální reality, což je jeden z důvodů, proč si PS4 PRO koupit. Ale vše je samozřejmě o penězích, konzole stojí více jak 10 000kč, PlayStation VR dalších cca 13 tisíc a to asi málokdo dá.

ps4 pro 02

Zabaleno je to pěkně a samozřejmě nechybí manuály v češtině.

ps4 pro 03

Veškerá kabeláž, konzole a gamepad.

ps4 pro 04

Síťový kabel, ethernetový, hdmi kabel a sluchátko s mikrofonem – to se zapojuje do gamepadu.

Lepší sluchátka pro PS4 je Sony Playstation wireless stereo headset 2.0.

ps4 pro 05

Gamepad pro PS4

ps4 pro 06

TIP: Jak připojit PS4 k monitoru.

ps4 pro 07 ps4 pro 08

PlayStation 4 Pro – naležato. Pokud chcete, aby konzole stála, pak je nutné koupit držák.

ps4 pro 09

Design se mi zamlouvá, někdo říká, že vypadá jako sendvič, ale nevadí, hlavní je výkon :)

ps4 pro 10

Zadní strana PS4 PRO – mám zapojen pouze kabel do sítě, k internetu a hdmi kabel.

ps4 pro 11

Přední strana konzole, do dvou USB můžete zapojit gamepad a nabíjet. Ta malá tečka na prostřední části vlevo je zapínání (konzoli lze také zapnout tlačítkem na gamepadu) a druhá tečka vlevo u usb je pro vysunutí disku z mechaniky.

ps4 pro 12

Ještě jedno foto.

ps4 pro 13

Nyní se jdu pustit do testování, seznamování a další články budou následovat, takže zůstaňte s námi, pokud se chystáte taky koupit tuto super herní konzoli.

Doporučuji porovnat ceny zde.

Čekání na to, až konzole dorazí, si můžete ukrátit třeba právě tím, že si vytvoříte účet na PSN, pokud jej ještě nemáte, protože bez něj by nic nefugovalo :)