Kde sehnat CA modul UPC a jak jej nainstalovat

Kde sehnat CA modul UPC, abyste ke sledování kabelové televize nepotřebovali set-top-box.

Nedávno jsem koupil novou televizi Samsung a protože jsme doposud využívali STB od kabelovky UPC, řešil jsem, jak na to, aby nebylo nutné mít jako dříve dva televizní ovladače, ale pouze jeden.

Pátral jsem na netu a narazil jsem na forum upczone kde se řeší vše spojené s kabelovou televizí Vodafone (exUPC). V jednom vláknu bylo rozebíráno, jak sehnat CA modul.

Sice jej můžete koupit, aby pasoval do vaší televize, u mě konkrétně Samsung ue55ku6072, ale nepůjde vám s ním nic naladit, protože musí být spárovaný s CI kartou (ta bílá na obrázku, velikosti telefonní karty)

CA modul UPC 3

Kde CA modul a CI kartu seženete

Napsal jsem na Facebook UPC, že bych chtěl stávající STB nahradit CA modulem. Stačilo pouze doplnit číslo smlouvy a na základě toho mi bylo sděleno, jaký mám tarif, co původní stb umí / neumí proti tomu novému modulu a kdy technik může přijet.

Samozřejmě není nutné psát na FB, ale můžete napsat klasicky E-mail nebo zavolat na zákaznickou linku.

Výměnu jsem objednal ve čtvrtek a v pondělí dopoledne přijel technik a kartu předal.

Odvezl si starý stb s ovladačem a také původní CI kartou. CA modul má novou.

CA modul UPC CA modul UPC 2

Instalace CA Modulu do TV Samsung ue55ku6072

Přestože jsem si myslel, že modul zasunu do adaptéru a ten poté do televize, tak to nešlo. Bylo třeba vložit adaptér do tv (zezadu) a následně zasunout CA modul i s CI kartou.

TV jsem měl raději vypnutou ze zásuvky.

CA modul UPC 5

CA modul UPC (jupísí televize)je doma a konečně je TV bez Set top boxu !!!

CA modul UPC 6

CA modul UPC 4

Ladění programů

Když jsem měl vše zapojeno, tv jsem zapnul a začal ladit programy. Sice je v manuálu psáno, že máte nastavit frekvence atd., ale pokud použijete automatické ladění, najde vám to všechny dostupné tv programy a rádia.

Tyto máte na 10 dní zdarma, následně se zpřístupní pouze ty, které máte zaplacené.

Takže třeba HBO už nepůjde :) (Můžete si ale na měsíc zdarma vyzkoušet aplikaci HBOGO.). U některých programů vám může tv napsat hlášku, že nejsou aktivovány. U mě to trvalo cca 30 minut, než šly všechny. Prý nějakou chvíli trvá, než se vše zaktivuje. Takže počkejte a uvidíte, že vše nakonec uvidíte :)

Návod: Jak seřadit programy ve Smart Tv Samsung.

CA modul UPC 7

Co modul proti set-top-boxu neumí

STB jsem měl s nahráváním tv pořadů. To samotný modul neumí, ale televize nahrávat umí, takže stačí koupit velký externí hard disk, ten do tv zapojit a už to jede.

Je tedy nutné mít Smart TV, která toho umí opravdu hodně. Já mám rád značku Samsung, původní sloužila 9 let bez problémů, aktuální model zatím také šlape parádně a stále objevuji nové funkce. Za tu cenu to jasná volba.

Cena za pronájem STB byla 90kč / měsíc, u CA modulu to je 70kč, takže něco málo za rok ušetříme :D

Už jste četli?

1 Comment

Komentáře nejsou povoleny.