Dungeon Hunter 5 – Skvělé RPG, které si prostě zamilujete

Hra Dungeon Hunter 5 je jedna z nejlepších RPG na mobilní zařízení a tablety tohoto roku. Zaslouženě. Ve hře si užijete nával nepřátel, rozličné zbraně, příjemný příběh a překrásnou grafiku. Pokud jste ještě neměli možnost Dungeon Hunter 5 vyzkoušet, neváhejte a vyražte na pomoc v boji proti démonům.

Dungeon Hunter 5

Vývojářské studio Gameloft u této hry určitě nešetřilo prostředky ani kreativitou. Pátý díl podařeného RPG Dungeon Hunter rozhodně nedělá ostudu svým předchůdcům. Jedná se o klasickou hack’n’slash diablovku, kde máte za úkol zabíjet všechny a všechno co vám přijde pod kudlu. Hned na začátku na vás vyskočí působivé intro, u kterého si už budete jistí, že jste zapnuli správnou hru.

Hra navazuje na předchozí díl, ve kterém zemi zaplavila vlna démonů. Ani po čase se s touto pohromou lidstvo nedokázalo vyrovnat a tak povolávají všechny schopné muže do zbraně. Je to tak – ve hře není možno vybrat si pohlaví. Tento malý nedostatek ale hra vyrovnává svou hratelností.

Na výběr je pár povolání, které v podstatě určití charakter vašeho boje – na blízko, na dálku nebo kouzla. V průběhu hry ale zbraně několikrát vyměníte a zjistíte, že povolání není až tak směrodatné. V pátém díle Dungeon Hunter také chybí RPG systém vylepšování postav. Veškeré poškození a obrana se tak řídí pouze vybavením. A právě zde vývojáři celkem šikovně nahradili vylepšování postavy.

Zbraně, které máte u sebe můžete totiž vylepšovat a to použitím nepotřebného vybavení z misí. Každý meč nebo dýku tak můžete schovat do batohu a použít na vylepšení primární zbraně. Kromě nepotřebných zbraní můžete k vylepšení použít také tzv. fúzy. Jsou to artefakty přidávající několika násobně více zkušeností do zbraní než běžné vybavení.

Postupným vylepšováním vybavení a kouzel tak pocítíte změnu i bez vylepšování postavy samotné.

Celkem Dungeon Hunter nabízí 5 království, které je potřeba projít ke zdárnému splnění příběhové mise. Pomocí portálu vždy skočíte přímo do mise. Ve hře tak není téměř žádná svoboda pohybu. Jde tady ale o zabíjení, ne o cestování.

Každá mise také nabízí tři různé obtížnosti

Čím větší obtížnost, tím lepší vybavení získáte.

Hra se také velice příjemně ovládá. Dotykový display vývojáři z Gameloft přeměnili na povedený gamepad, navíc rychlá odezva hry vám poskytne opravdový zážitek s masakrování nestvůr.

Dungeon Hunter určitě stojí za vyzkoušení a věřte, že pokud máte rádi RPG hry, tato hra už vám v telefonu zůstane.

Související: