Nejlepší seriály na HBO GO, které jinde neuvidíte

Jako velký filmový fanoušek vám musím doporučit seznam nejlepších seriálů na HBOGO, které by vám neměly ujít. Na své si přijde každý, ten, kdo má rád krimi a thrillery, ale i pro příznivce komedií zde je několik titulů.

HBO GO nejlepší seriály, na co se dívat

Přiznám se, viděl jsem všechny seriály i miniserie, takže mé tipy jsou ověřené a doporučuji to, co za to opravdu stojí.

HBO GO

Černobyl (Chernobyl)

Zajímá vás, jak to tenkrát bylo, když vybouchla jaderná elektrárna v Černobylu a jaké byly další osudy lidí, kteří zde pracovali nebo bydleli poblíž? Jedna z nejlepších mini sérií, natočená v koprodukci USA a Velké Británie, které na HBO GO najdete.

Temný případ (True detective)

Dramatický americký seriál, kde v každé serii dvojice detektivů vyšetřuje vraždu.

Sedmilhářky (Big Little Lies)

Komediální americké drama o několika kamarádkách, které, i přesto, že mají navenek celkem spokojené životy, nakonec pomohou jedné z nich, kterou manžel týral, pomoci zamaskovat jeho vraždu. I když už z názvu to je seriál spíše pro ženy, i muži budou napnutě čekat na další díl :)

Outsider

Nový americký dramatický seriál s prvky fantasy, který se točí kolem vyšetřování vraždy.

Miliardy (Billions)

Americké drama o moci mezi boháčem Bobby Axelrodem, správcem investičních fondů a státním zástupcem Chuck Rhoadesem, který se ho snaží dostat.

Mělas to vědět (The Undoing)

Terapeutka Grace Fraserová a její manžel Jonathan mají syna a idylický život, který naruší vražda. Do konce nebudete tušit, kdo je vrah. Hodně se mi tato americká miniseria líbila. V podobné roli jste Nicol Kidman a Hugha Granta asi ještě neviděli.

Na mušce (Killing Eve)

Vražedkyně Villanele a pracovnice bezpečnostní agentury Eve si jdou navzájem po krku :) Pokud máte rádi černý a suchý anglický humor, v tomto americkém seriálu si jej užijete vrchovatě :)

Fargo

Americký seriál, který se inspiroval stejnojmenným filmem, jenž získal filmovou cenu Oskara. Pokud máte rádi černý humor a vraždění, bude se vám líbit.

Nula Nula Nula (Zero Zero Zero)

Italský seriál o tom, jak se dovážel kokain z Ameriky do Evropy.

Banshee

Lucas Hood je bývalý vězeň a zloděj. Podvodem se stane šerifem ve městečku Banshee v Pensylvanii. A protože se zločinem nechce skončit, pokračuje v tom i nadále na postu šerifa, ale přitom jej „honí“ skupina gangsterů, kterou zradil před 15 lety. Americké krimi.

Stíny (Umbre / Shadows)

Rumunský kriminální seriál, jehož hlavní postavou je Relu, taxikář, ale také vymahač výpalného. Zajímavý počin, který si určitě také pusťte.

Jedna noc (The Night Of)

Americký seriál o složitých okolnostech vraždy, která se stala jednu noc v New Yorku.

Wataha (The Pack)

Polské kriminální drama o příslušnících pohraniční stráže.

Sladký život (HU Aranyelet)

Maďarský seriál o opravdu „povedené“ rodině, kde každý její člen stojí za to. Krimi, drama i komedie v jednom. Doporučuju.

Hackerville

14-ti letý hráč počítačových her a německá analytička kyberzločinů jsou vysláni do Rumunska do Temešváru, aby se zde spojili s ruským „nevšedním“ policistou, jelikož se jejich případy právě zde prolínají. Rumunský seriál.

Mr.Robot

Máte rádi drama, počítače, kybernetickou bezpečnost a hackery? Pak si tento americký seriál nesmíte nechat ujít. Mladého programátora Elliota hraje Rami Malek, známý třeba z filmu Bohemian Rhapsody.

4 bloky (4 blocks)

Německý seriál o arabském klanu, který se neživí právě poctivě, žijícím v centru Berlína v Německu. Hodně dramatické, napínavé i akční.

Berlínská mise (Berlin Station)

Špionážní drama ze současnosti. (USA / Německo)

Prolhaní (Liar)

6-ti dílný thriller z Velké Británie o Lauře a Andrewovi, kteří se budou nejdříve milovat, ale zbytek seriálu nenávidět. Čekají vás opravdu překvapivé zvraty.

Šerifská hvězda (Tin Star)

Policejní náčelník Jim Worth se stane obětí násilného činu. Britské drama, thriller i černá komedie v jednom.

Zpřítomnělí (Beforeigners)

Norský originální seriál s občas až moc drsným humorem. Máte rádi vikingy, historii a prolínání minulosti se současností? Pak to musíte vidět.

Město na kopci (City on a hill)

V 90.letech minulého století se v americkém Bostonu okresní návladní Decourcy Ward spojil se zkorumpovaným veteránem FBI kvůli případu a díky tomu se změnil celý zdejší justiční systém.

Úspěch (HR Uspjeh)

Chorvatská miniserie, kde budete moci sledovat osudy 4 lidí, kteří se neznají, ale spojí je jedna událost, kdy je žena napadena útočníkem na mostě.

České seriály na HBO GO

Mamon

Hlavní postavou tohoto českého thrilleru je novinář, který se snaží rozkrýt kauzu fiktivního energetického gigantu.

Až po uši (EN Head Over Heels)

Český seriál a vztazích 3 milostných trojúhelníků. Čekají na vás skvělé výkony známých českých herců a opravdu hromada humoru, druhá serie je neméně skvělá.

Bez vědomí (EN The Sleepers)

„Historický“ seriál o tom, že v době komunismu to emigranti opravdu neměli jednoduché. Skvělý seriál.

Pustina (EN Wasteland)

Temný thriller z „depresivní krajiny“ v Severních Čechách. Jaroslav Dušek v roli, jak ho neznáte. Do poslední chvíle nebudete vědět, kdo stál za vraždou mladé dívky, kolem které se „točí“ celý příběh. Za mě tento počin patří mezi české nejlepší krimi thrillery.

Co už na HBOGO nenajdete

Ray Donovan byl taky jeden z mých NEJ seriálů na „ejčbíou“ ale už tam bohužel není, najdete jej jinde, na streamovací platformě Showtime.

A to samé se týká i seriálu Californication.

Související odkazy: