Samsung Smart View – aplikace pro ovládání televize mobilem

Ovládání tv mobilem se hodí, pokud nemůžete najít televizní ovladač. K propojení mobilu s televizí využijete aplikaci Samsung Smart View.

Samsung Smart View – download

Aplikaci si můžete na webu Samsung stáhnout na Google Play, App Store i pro Windows Phone. Ke stažení je aktuální verze 2.0.

Samsung Smart View - ovládání televize mobilem

Pokud při instalaci povolíte přístup k fotografiím, médiím a souborům, bude možné na tv fotky, hudbu a filmy z mobilního telefonu přehrávat.

Samsung Smart View - ovládání televize mobilem 2

A takto vypadá aplikace Samsung Smart View. Přístup k médiím jsem zakázal, resp. nepovolil.

Samsung Smart View - ovládání televize mobilem 3

Ovládání tv mobilem

Můžete mít mobil propojený s několika chytrými televizemi. Já mám připojenou Samsung Smart TV.

Samsung Smart View - ovládání televize mobilem 4

V nabídce Settings (Nastavení) je asi nejdůležitější volba a to automatické propojení mobilního telefonu s televizí. Stačí posunout „kolečko“ u volby Auto Connect to TV.

Samsung Smart View - ovládání televize mobilem 6

A takto vypadá ovládání tv v mobilu. Vše co potřebujete je na svém místě. Hlasitost, přepínání kanálů, ztišení hlasitosti, Guide (EPG – programový průvodce), domeček (další možnosti tv), přepínání z ovládání pomocí dotyku na čísla a samozřejmě nesmí chybět i červené tlačítko.

Samsung Smart View - ovládání televize mobilem 5

Mobilní telefon může posloužit i jako Gamepad, pokud si do tv můžete stáhnout hry. Source slouží pro přepínání zdrojů (tv, pc, ps4 atd.). CH List je seznam televizních kanálů a TV Setting spustí nastavení televize.

Samsung Smart View - ovládání televize mobilem 7

Gamepad v aplikaci Samsung Smart View.

Samsung Smart View - ovládání televize mobilem 8

Tv ovladač do mobilu – důležité info

Pokud připojení mobilu k tv nefunguje, pamatujte, že vaše Samsung televize musí být zapnuta a připojena na stejnou síť jako mobilní telefon.

Samsung Smart View - ovládání televize mobilem 10

Samsung Smart View sice není v češtině, ale na těch pár tlačítek to snad ani není potřeba. Nyní už i vy budete vědět, jak ovládat tv mobilem na dálku – propojit mobil a chytrou televizi.

Samsung návody