Warhammer 2: Total War Curse of the Vampire Coast – recenze hry

Poměrně nedávno se do obchodů dostal nový přídavek pro Warhammer 2: Total War, který má podtitul Curse of The Vampire coast. Je dobré si ho kupovat, nebo se naopak jedná pouze o pár bezvýznamných vylepšení, bez kterých se obejdete?

Total War: Warhammer 2 Curse of the Vampire Coast – recenze hry

Odpověď na otázku položenou v předchozím odstavci je rozhodně ano. Za pětistovku dostanete pořádný nášup nejen v podobě kompletně nové frakce, ale také pár drobných změn v hratelnosti. Jak je z názvu patrné, nové DLC pro Warhammer 2 má tentokrát příchuť rumu a slané vody. Do hry totiž přibyla nová frakce v podobě pirátů. Ovšem nejen tak ledajakých pirátů, ale pirátů s pořádnými tesáky. Jedná se totiž o upíry, kteří dali přednost mořskému vánku před zatuchlými zdmi majestátních hradů. Přídavek navíc umožňuje hrát i za nového šlechtice z řad Temných elfů jménem Lokhir Fellheart, který se na moři cítí také jako doma.

Total War: Warhammer 2 Curse of the Vampire Coast

Jiná strategie

I přesto, že piráti z nového DLC jsou pokrevními příbuznými s klasickými upíry, hraje se za ně úplně jinak. Velké rozdíly jsou poznat jak na strategické mapě, tak i přímo v bojích. Piráti používají zcela odlišné jednotky, což znamená také změnu taktiky. Běžní upíři ve hře sázejí spíše na početní převahu, kterou svého nepřítele doslova zavalí. Pirátští bratranci na to však jdou jinak a ve velkém využívají hlavně střelecké jednotky v podobě mušketýrů a dělostřelectva. A to zatraceně efektivně.

TIP: Star Trek Timelines – recenze hry

Když k tomu připočtete ještě sebevražedné vybuchující zombíky, krabí bestie a gigantický chodící koráb, je to síla, kterou se rozhodně nevyplatí podceňovat. Stejně jako klasičtí piráti, i ti s upířími kořeny mohou obsazovat a plenit přístavy, případně napadat na moři armády nepřátelských šlechticů. Na rozdíl od předchozích verzí hry se už neodehrávají námořní souboje pouze automaticky, ale můžete si je vybojovat klasickou cestou, a sice na nejbližším ostrově. Bitvy mezi flotilami ale nečekejte ani tentokrát.

Staré chyby

Nového je toho dost, ale vrací se i nešvary, které byly kaňkou i v minulých verzích Warhammeru. Nejvýznamnějším mínusem je dlouhá nahrávací doba, která je extrémní i na nových počítačích, natož pak na starších sestavách. Při čekání na bitvu si tak můžete klidně dát vařit kávu, nebo si odskočit koupit rohlíky.

I přesto je však Curse of the Vampire Coast skvělým přídavkem, díky kterému můžete v poutavém světě Warhammeru strávit další desítky hodin.

Související: