Přehrávání filmů z PC na Smart TV Samsung

Jak spustit film z počítače a notebooku na televizi Samsung přes domácí wi-fi síť? Návod, který zvládne každý.

Jak přehrát na tv filmy z pc přes wifi

Pokud rádi koukáte na filmy, nemáte doma media centrum, ale pouze Smart TV = chytrou televizi Samsung, asi často řešíte to, jak pustit film bezdrátově z počítače nebo notebooku. Sice zde je možnost do tv zapojit usb disk, ale pokud nebude síťový, pak jej stejně budete muset stále odpojovat pro každé kopírování filmů a videí.

Nastěstí naše chytrá domácí televize od značky Samsung má možnost, že na ní můžete pustit nejen film nejen z pc a notebooku, ale i z mobilu.

Přehrávání filmů na Smart tv Samsung

Návod by měl fungovat i pro další značky televizí, které jsou Smart = připojené na internet, to už je většina dnes prodávaných.

V pc spusťte Průzkumníka Windows, najděte složku s filmy – obvykle externí hard disk a na souboru s filmem (avi, mp4, mkv) klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Vysílat na zařízení – u mě konkrétně TV Samsung.

Přehrávání filmů z PC na Smart TV Samsung

V televizi bude nutné poprvé potvrdit – pouze odkliknout OK, že povolujete z pc / notebooku film přehrát. Při dalším spuštění filmu toto již nebude nutné.

A film už jede :o) Jak sledovat tv na pc už bude vědět každý.

Čtěte také

3 Comments

  1. Jen pro přesnost – TV je nejprve potřeba spárovat s PC přes NASTAVENÍ -> ZAŘÍZENÍ -> PŘIDAT ZAŘÍZENÍ -> COKOLI JINÉHO a tam vybrat danou TV, pak to funguje perfektně

  2. jak znovu spárovat pokud poprvé na TV byl PC odmítnut?

Komentáře nejsou povoleny.