SEGA Mega Drive Mini – Zdařilý stroj času pro konzolové hráče

S retro herními konzolemi se v posledních několika málo letech doslova roztrhl pytel. Je to však logické vyústění toho, že na trhu vznikla signifikantní poptávka od hráčů, kteří si chtějí zavzpomínat na staré časy, kdy na konzolích drtívali klasické 8 a 16bitové hry.

Mezi přesně takovéto hráče se řadím i já, proto jsem příliš neváhal a rozhodl se pro nákup SEGA Mega Drive Mini, tedy herního zařízení, které bylo v době mého dětství jedním z těch nejvíce prémiových, byť v Čechách bylo jen těžko dostupným zbožím.

Škála her je pestrá a zajímavá, samotné hraní pak velice zábavné

Konzole Mega Drive Mini od japonské firmy Sega se oproti té původní pocházející z roku 1989 rozměrově zmenšila o více než 50 %, něco málo ztratila i na hmotnosti, což je z praktického pohledu jen a jen dobře. Bez problémů si ji tak mohu s sebou zabalit do batohu a vzít si ji prakticky kamkoliv. Stačí jen přibalit HDMI kabel, napájecí kabel a alespoň 1 ovladač, nic víc potřeba není.

Konzole obsahuje slušnou porci 42 předinstalovaných her, mezi něž se řadí kupříkladu takové legendy jako Sonic the Hedgehog, Ecco the Dolphin nebo Castlevania: Bloodlines.

K množství a výběru herních titulů tedy nemám sebemenších výhrad, byť mě lehce mrzí skutečnost, že si později, až se mě ty továrně nainstalované omrzí, nelze doinstalovat další – ale to je bohužel u podobných retro konzolí téměř standard. Samotné hraní je pak svižné a zábavné, všechny hry jsou perfektně optimalizované a během času stráveného „pařením“, a že ho nebylo málo, jsem se nesetkal s žádnými technickými nedostatky.

Ovladač je naneštěstí relativně neergonomický

Jediné, s čím jsem měl během hraní na konzoli SEGA Mega Drive Mini problém, tak byl paradoxně ovladač. Cením a chápu snahu výrobce se plně přiblížit designu původního ovladače z konce 80. let, nicméně osobně si myslím, že by nebylo vůbec na škodu, kdyby Sega udělala menší změny vedoucí k tomu, aby se mohl lépe držet a nebyl tak špatně uchopitelný jako nyní. Na obranu ovladače ale musím konstatovat, že všechna jeho tlačítka jsou příjemně měkká a nebolí z nich prsty.

TIP: SEGA klasické hry zdarma na mobil.

Drobnou nevýhodou této konzole je pak v porovnání s hlavní konkurencí též i drobně vyšší pořizovací cena, pohybující se kolem 2 000 Kč. Ovšem z pohledu hráče, který v dětství po této konzoli toužil dnem i nocí a zároveň je fanouškem retro her, se jedná jednoznačně o dobře investované peníze.

Hodnocení – 80%

+ počet a výběr her

+ snadná přenositelnost

+ optimalizace

– ovladač se hůře drží

– lehce vyšší cena

Porovnat ceny na srovnávači cen Heureka.

Související: