Far Cry 4 sice není úplně nová gamesa, ale hraje se parádně

Hra Far Cry 4 sice vyšla v listopadu 2014, ale po několika hodinách hraní vám bude připadat, že už jste něco podobného hráli.

Far Cry 4 recenze hry

Far Cry 4 je akční first-person střílečka, která se odehrává v fiktivní zemi Kyrat. Hráč se stává Ajayem Ghalem a snaží se zničit tyrannického vládce Pagan Mina a zachránit svou zemi. Recenze hry jsou obecně pozitivní, lidé si chválí vizuální kvalitu a rozmanité prostředí, jakož i vyváženou hratelnost a napínavou kampaň. Někteří kritizují povrchnost některých postav a nedostatek inovací oproti předchozím dílům série. Obecně však Far Cry 4 představuje kvalitní a zábavný zážitek pro fanoušky akčních stříleček.

Ano, nezdá se vám to, opravdu se poslední díl neskutečně podobá „trojce“ FC, jen se neodehrává na ostrově, ale v Himalájích.

Pokud ale toto překousnete a ponoříte se do příběhu, kde hlavního záporáka hraje postava s účesem Miley Cyrus (s dovolením cituji Bětku z Re-play), pak si hru velice užijete, vše na co jste zvyklí z dílu předchozího je doplněno navíc třeba o jízdu na slonovi, což je celkem zábavné, když jej můžete použít nejen jako „dopravní prostředek“, ale i jako útočnou zbraň.

far cry 4

Co se bude určitě všem líbit, je ta velikost herní mapy, která je ještě větší než u Far Cry 3 a opravdu zabere mnoho hodin, než hru dokončíte.

Klasicky hru prolínají in-game videa, doplňující příběh, co jistě ocení nejeden anglicky hovořící hráč je to, že je hra obsahuje české titulky.

A kdo ještě FarCry 4 nemáte, určitě si tuto pecku nechte dát pod stromeček, je to ideální „akce“ na povánoční čas :) Nebo rovnou Far Cry 5, který už je také v prodeji.

Video ukázka ze hry FC4

Související: