Star Trek: Bridge Crew – recenze hry

Jednou z nejvíce oblíbených her ze světa vesmírných dobrodružství Star Trek je videohra zvaná „Star Trek: Bridge Crew“. Tato hra se pyšní tím, že nabízí až čtyřem hráčům unikátní zážitek vžít se do role kapitána vesmírné lodě U.S.S. Aegis, jehož posláním je vydávat rozkazy, řídit funkce své lodi, komunikovat s ostatními loděmi a základnami a postupně prozkoumávat dosud neobjevené oblasti zvané Trench, v níž jsou skryté nepřátelské lodě, se kterými bude muset posádka velice obtížně bojovat.

Jak již bylo řečeno, kromě osoby, která sedí v kapitánském křesle tu jsou vedoucí pozice jako je strojovna, jejíchž cílem je řídit hladinu energie lodi a opravářská družstva, kormidlo – u kterého hráč ovládá rychlost lodi, nastavuje kurz a uhýbá předmětům ve vesmíru a taktické stanoviště, jehož náplní je ovládání zbraňových a defenzivních systémů pravidla. Posádka musí mezi sebou dokonale spolupracovat.

Pokud si však toužíte zahrát tuto hru sami, vždy je tu možnost hrát v tzv. „single playeru“ a s NPC postavami, jejíchž stanoviště jakožto kapitán můžete kdykoliv převzít.

Star Trek Brigde Crew

Můstek pod rudým poplachem

Světlé a stinné stránky

Tvůrci samotné videohry od společnosti Ubisoft si dali velice záležet na grafických efektech, aby vypadaly jako z moderních filmů z alternativního vesmíru zvaného „Kelvin timeline“. Tak jako ve filmu Star Trek 2009, i zde najdete velice propracovaný můstek, moderní ovládání stanovišť a přepracovaný design samotného plavidla. Oceňuji, že mě při hraní této hry neoslňovaly zbytečné světelné efekty, které v počátečním filmu tohoto remaku velice silně obtěžovaly diváky.

Čtěte také recenzi: Star Trek Timelines

Co se týče ovládání, chvíli potrvá, než hráč přijde na to, co jaká funkce dělá, a jak se například nastavuje kurz, nicméně zatěžkávající zkouškou shledávám velice pomalé manévrování s lodí, pomalé reakce NPC postav a nečekaný boj s nepřátelskými koráby. Mise jsou tu velice rozmanité. Hráč má k dispozici několik základních misí v kampani a mimo jiné si může vybrat i náhodný scénář, jehož náplň se může od každého spuštění kdykoliv změnit.

Zpátky do minulosti

Za předpokladu, že jste silný milovník úplně první originální série celého Star Treku, pokročilí uživatelé mají možnost vyměnit moderní můstek za starý, který bylo možné vidět v desítkách epizodách stejnojmenné série na lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka. Uživatelské rozhrání tohoto můstku je velice pokročilé a těžší na pochopení. Rovněž se nejedná o tak velký můstek jako na plavidle Aegis z alternativního vesmíru.

Star Trek Brigde Crew 2

TOS U.S.S. Enterprise

Za velké plus považuji, že je možné si do hry přidat další prvky, které samotnou hru jen oživí: jedná se například o nové mise a můstek, kteří diváci mohou znát z lodi Enteprise-D ze série Nová generace a spoustu dalších věcí.

Špatný úsudek neznačí nic dobrého

Závěrem bych rád dodal, že ačkoliv může vše ze začátku vypadat velice složitě, stačí jen cvik a během několika hodin budete umět ovládat svou loď třeba i sami a bez využití NPC postav. Jelikož se jedná o rané období Hvězdné flotily, nečekejte zde žádné silné zbraňové systémy a štíty.

Další recenze: Star Trek Online

I když je pravda, že jejich úroveň si můžete postupně vylepšit, v boji je třeba rychle reagovat, a proto je nutné předvídat, jaký systém je třeba nejdříve opravit a do jakého je třeba nejvíce energie. Jedno chybné rozhodnutí vás může stát životy a životy všech na lodi.

Star Trek Brigde Crew 3

U.S.S. Aegis zkoumající oblast zvanou Trench

Na závěr

Star Trek: Bridge Crew si můžete zahrát nejenže na počítačové platformě s operačním systémem Windows, ale především také na virtuální realitě, tedy na HTC Vive, Oculus Rift nebo Windows Mixed Reality. Je pravda, že klasické ovládání přes klávesnici a myš je o něco obtížnější, neboť hra samotná je určena především pro VR, ale s trochou cviku lze tento detail přehlédnout. Hru si můžete koupit a stáhnout prostřednictvím herní platformy Steam nebo přímo přes Ubisoft.