Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge – recenze hry

Kdo by neznal neohrožené bojovníky z New Yorských kanálů, bojovné Želvy Ninja? V 90. letech 20. století byly v našich končinách hitem, a popularitu s roky neztrácí. Seriály, filmy, hry, komiksy – vypadá to, že jsme se jich ještě pořádně nenabažili.

A tak 16. června 2022 vyšla nová hra, sázející na želví nostalgii – TMNT: Shredder’s Revenge. Za hrou stojí vývojářské studio Tribute Games Inc., které ji vydalo pod záštitou vydavatelů Dotemu a Gamera Games.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge recenze

Hra je to krátká, dá se dokončit za 3-4 hodiny, ale to jí na zábavnosti rozhodně neubírá. Jedná se o klasickou arkádovou beat’em up hru, která se dá hrát i ve více lidech, a to jak na více počítačích, tak i na jedné sdílené obrazovce.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge 1

Nejzábavnější je právě, pokud ji hrajete s přáteli, i když je pak v bojích obtížné hlídat si svou postavu, a je z toho jeden velký, chaotický chumel. Pokud mohu doporučit, hrajte ji s ovladačem, na klávesnici je ovládání útoků, skoků a bojových kombinací o dost náročnější.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge 2

Ve hře se posouváte na mapě, která vás kromě města zavede i do Dimenze X. Celkem nabízí 16 misí, ve kterých můžete bojovat pomocí z počátku 6 postav: pokud hru dokončíte, dostanete sedmou, a sice Caseyho Jonese. Každý charakter má jiné ability, zbraně a útoky a doporučuji je prostřídat, na různé bosse se hodí různé postavy.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge 3

Kromě hlavní linky hra nabízí i vedlejší úkoly, a to získávání deníčků pro Irmu a videokazet pro Vernona. Rozbíjejte tak vše, co na mapě najdete, někdy tam tyto itemy vyskočí, někdy se tam skrývá pizza, která doplňuje životy, či jiné Easter eggy, které vám ale nebudu dopředu prozrazovat.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge 4

Hra má pěknou grafiku, která je plynulá a připomíná právě seriál z devadesátek. Doplněná je o dynamickou hudbu, která umocňuje dojem z hraní. Celkově je hra velmi povedená a přináší příjemnou nostalgii, při které si mnozí z nás jistě vzpomenou na dětství.

Koupit hru

Podobné hry: