Syberia 1 – recenze hry

Vzpomínáte si na to, kdy jste si jako malé děti hráli na archeology a hledali jste poklady? Za jedním takovým se vydává i Kate Walker, americká právnička. Vydejte se na cestu za mamuty se hrou Syberia!

Příběh hry Syberia 1 začíná v malé alpské vesničce

V hře Syberia z roku 2002 jste obsazeni do role Kate Walkerové, americké právničky, která cestuje do Evropy, aby dokončila podpis smlouvy o koupi společnosti vyrábějící luxusní hračky a automaty. Ne roboty! Jak je vám později ve hře vysvětleno.

Syberia

Vše neprobíhá tak hladce, jak by mělo. V den, kdy Kate Walkerová dorazí do Valadilene ve francouzských Alpách, zjistí, že majitelka firmy na výrobu automatů Anna Voralbergová je pohřbena. Aby se situace ještě více zkomplikovala, ukáže se, že dříve předpokládaný mrtvý dědic je naživu a možná žije na Sibiři. Jako Kate Walkerová tedy musíte tohoto dědice, Hanse Voralberga, vypátrat, abyste mohli dokončit obchod.

Hádanky a puzzly

Pokud jste se někdy setkali se hrou Posel Smrti, Syberia vám jí může místy připomínat. A to i ve směru hádanek. Ty naštěstí nejsou náročné, ačkoli občas bývají zapeklité, jak by se u adventury dalo očekávat. Většina z nich je však logická.

Syberia 2

Ovládání

Syberia je standardní point-and-click hra. Přejetím myší po libovolné obrazovce se vám zobrazí, s čím lze ve hře interagovat, a to změnou kurzoru. Tvar kurzoru ukazuje, zda lze předmět sebrat, použít nebo s ním použít jiný předmět. K dispozici vám jsou také dva inventáře.

Grafika

Grafika je natolik vynikající, že svou propracovaností dokáže každého zaujmout i dnes. Voda se pěkně vlní a každé město je vykresleno s velkým množstvím detailů. Co se týče adventur, jedná se možná o jednu z nejlépe vypadajících her na současném trhu.

Syberia 3

Zvuk

Hlasové projevy jsou v této hře opravdu zajímavé. A to i pokud jde o takové detaily jako krok Kate, když běží nebo zvuk narážející vody na břeh. Hudba, která je v pozadí není nucená, ale spíše vizuální a rozhodně vás při hraní neruší.

Pokud milujete adventury s neobvyklým příběhem, krásnou scenérií a hádankami, pak si hru určitě zahrajte. Podle těchto kritérií Syberia splňuje totiž úplně všechno. A snad i proto se dočkala i zpracování kromě PC i na PS3, jelikož v té době ještě ani PS4 nebo Playstation 5 nebyl.

Syberia 4

Syberia 5

Syberia čeština

Na PC je čeština do hry zdarma ke stažení na webu ABCgames.cz.

Koupit hru

Podobné hry: