Death Stranding – recenze hry

Dlouho očekávaná a tajemstvím obestřená hra s hvězdným hereckým obsazením, to je Death Stranding. Na svědomí ji má věhlasný Hideo Kojima, který je proslulým tvůrcem v herním byznysu. Jak se hra povedla jsme měli možnost vidět začátkem listopadu.

Death Stranding recenze

Hráči po celém světě netrpělivě očekávali vydání hry Death Stranding, která se nám v krátké ukázce představila už v roce 2017. Od té doby vyšlo několik dalších upoutávek, ale moudrý z toho nebyl nikdo. Hra nás nenechala moc nahlédnout do děje, v podstatě tak až do vydání hry nikdo netušil, o čem vlastně hra je.

Po vydání se herní svět rozdělil dva tábory. Jedni jsou ze hry nadšení, druzí ji za tak úžasnou nepovažují. Death Stranding je něco, co nemá obdoby, a ne každému sedne.

Doručování zásilek v post-apokalyptickém světě

Hlavním hrdinou hry je Sam Porter Bridges, který ve světě, kde vám ani po par prvních hodinách hraní není jasné, co se tady sakra stalo, zaujímá funkci jakéhosi poslíčka, který doručuje zásilky. Jeho hlavním posláním je spojovat měst (Uzly) napříč celou Amerikou. Postupně se tak dozvídáme, co se vlastně stalo a proč je svět v troskách.

Death Stranding 2

Ať už samotné doručování balíčků, či nákladu, zní hloupě, v celkovém pojetí celého příběhu to nakonec dává smysl. Nebudeme nyní prozrazovat celý příběh, a o co vlastně jde, ale pokud máte rádi silné příběhy s občasnými dějovými zvraty, hru si užijete. Jedna se o velkolepé umělecké dílo, na kterém se podílela řada známých herců, jako je Norman Reedus (Živí mrtví) nebo Mads Mikkelsen (Hannibal).

Death Stranding

Balíčky doručuje Sam buď pěšky, a nebo za pomoci různých vozidel. Hratelnost je nastavena realisticky, to znamená, že pokud má Sam na sobě naložen těžší náklad, musíte jeho chůzi vyvažovat, nemůže jít moc rychle a musíte dávat pozor na jeho výdrž. Akčních (bojových) scén zde moc není, nejedna se tedy o akční hru, kde se nepřátelé kosí hlava nehlava.

Death Stranding 3

Během cca 50 hodin se tak vypravíme do temné budoucnosti lidstva, kde se v roli Sama pokusíme o obnovu spojení lidstva a pokusíme se dát lidstvu naději. Celá myšlenka hry je neuvěřitelně zajímavá, a čím víc po dohrání hry o tom přemýšlíte, tím víc vám to celé dává smysl.

Trochu jiný druh požitku ze hry

Ale jak již bylo zmíněno, hra není pro každého a nemusí každého nadchnout. Samotný závěr hry je velmi emotivní.

Death Stranding 4

Youtube video

Ačkoliv se může zdát, že jde vlastně o jakýsi simulátor chůze, jak jej popisují zlí jazykové, protože ve hře se tam a zpět nachodíte opravdu hodně. není tomu tak. Death Stranding je něco velice neobvyklého, co by si měl každý správný milovník videoher zahrát a vychutnat si tak zcela jiný zážitek z hraní, který v každém něco zanechá.

Související: