Terraria – recenze dobrodružné strategické hry

Ve hře Terraria vás toho čeká opravdu mnoho. Na začátku bude váš avatar vržen do náhodně generovaného 2D světa jen s pár nástroji v inventáři. Vaším cílem pak je sbírat suroviny, vyrábět nové věci, stavět opevnění a pevnosti, prohledávat svět kolem sebe – a především ubránit vše, co jste si vybudovali, před hroznými stvůrami, které svět Terrarie obývají a vychází především po soumraku.

Co vše na vás v Terrarii čeká?

V podstatě jediným cílem v této hře je vytvořit si co nejdokonalejší a nejrozsáhlejší svět a prozkoumat co největší území. Hra nemá žádný příběh, který by hráč musel sledovat – na začátku si projde jednoduchým tutoriálem aby se naučil vše co ve hře bude potřebovat, a pak už je celý průběh hry jen na něm – o to zábavnější ale svět Terrarie je, nemusíte sledovat žádné questy ani nic podobného a můžete si ve hře objevovat podle svého – navíc to znamená že hra nemá žádný skutečný konec ke kterému byste se mohli dohrát, a můžete si v jejím světě stavět a objevovat dál a dál. Nekonečný, náhodně generovaný svět nabízí nespočet překvapení a možností, můžete sbírat suroviny, peníze, vzácné materiály a mnoho dalšího.

Terraria

Soundtrack

Skvělou retro atmosféru tohoto 2D pixelového světa dokresluje velmi povedený tematický soundtrack, díky kterému se doslova vžijete do atmosféry starých her před nástupem 3D grafiky. Nenechte se tím ale zmást, tento vzhled hry je umělecký záměr a ve skutečnosti je hra graficky velice povedeně propracovaná.

Spolupráce s kamarády

V Terrarii nemusíte být vždy jen na vlastní pěst. Po připojení k internetu můžete hrát online společně s vašimi kamarády a spoluhráči, což hře dodá ještě lepší úroveň – se spoluhráči můžete spolupracovat, obchodovat, soupeřit, můžete si škodit nebo si pomáhat, a když postavíte opravdu dobré obydlí, možná se k vám další hráči přistěhují. Díky tomu je Terrarie opravdu zábavná i bez dějové linky.

Terraria 2

Hrozivá monstra a roztomilí králíčci

Po setmění se po Terrarii začnou rojit hrozivá monstra, před kterými musíte svůj svět ubránit. Kromě obyčejných malých příšer se můžete především v podzemí setkat se spoustou různých bosů, které musíte zneškodnit. Narazit tak můžete například na Oko Cthulhu, Skeletrona nebo červa Požírače světů. Přes den můžete ale v Terrarii potkat i roztomilá zvířátka a stvoření, například malé králíčky, kteří nejsou nijak nebezpeční.

Připomíná Minecraft?

Ano, Terrarie může svým vzhledem a stylem připomínat Minecraft, ve skutečnosti se od něj ale v mnoha věcech liší a buduje si svou vlastní tradici a styl. Dává důraz hlavně na 2D svět a jeho funkce a přichází s mnoha novými nápady a inspiracemi.

Terraria 3

Terraria je opravdu skvělá dobrodružná oddechovka a zabaví na velmi dlouhou dobu. Její kreativní svět vás pohltí a zábavné stavění ve 2D dimenzi se stane málem návykovým.

Pro začínající hráče a nováčky může bát užitečná Terraria wiki, kde naleznete návody a recepty, jak si s hrou poradit, na co zaměřit, a jak se co nejlépe a co nejrychleji ve světě zorientovat a zlepšit. Pokud se rozhodujete, zda si Terrarii pořídit, nebo váháte, zda se rozhodnout mezi ní a Minecraftem, možná vás na její skvělou a neopakovatelnou atmosféru naladí oficiální trailer nebo trailer na její konzolovou verzi.

Podobné hry: