Garena Free Fire – recenze hry

Hledáte mobilní hru, ve které budete mít spoustu možností, budete ji moci hrát s přáteli, běhat po otevřeném světě, sbírat stovky předmětů, plnit úkoly a účastnit se skvělých eventů? Pak bychom vám, pokud jste ještě neměli tu čest, rádi představili hru Free Fire, která se stala nejstahovanější mobilní hrou v roce 2019.

Free Fire recenze hry

Je to střílečka z pohledu třetí osoby vyvinutá společností 111dots Studio a v roce 2017 vydaná společností Garena. Ve hře máte na výběr z více módů, jsou tu však dva základní, které jsou nejhranější:

Garena Free Fire

Battle royale

Princip hry je takový, že na začátku opustíte letadlo a doletíte padákem na ostrov, na kterém s vámi bude dalších 49 hráčů a hráček. Hned po přistání jsou kolem vás domy plné zbraní, nábojů, vest, helm a dalších věcí, které budete potřebovat pro přežití. Po chvíli se na mapě objeví zóna, do které se musíte v určitý čas dopravit, protože se mapa bude zmenšovat právě do stále se objevujících menších a menších zón, až nakonec žádná nezbyde. Čím déle hrajete, tím více života vám bytí mimo zónu ubývá. Abyste zvítězili, musíte být poslední, kdo přežije.

Clash squad

V tomto módu jste čtyři hráči proti čtyřem. Objevíte se na malé části mapy, která se každé kolo mění. Obdržíte základní částku peněz, která se postupným hraním navyšuje a zakupujete si za ni zbraně a příslušenství. Kolo končí smrtí vašeho nebo protivníkova týmu a vítězný tým získá bod. Celou hru vyhrává tým, který jako první dosáhne čtyř bodů. I zde se objevíte v zóně, která se zmenšuje.

Hraní s přáteli

Hrát můžete jak solo, tak ve dvou či ve čtyřech lidech. Hráče můžete sami pozvat ze svého friend listu a nebo to nechat na náhodu. Většinou vás hra dá dohromady s těmi, kteří mají stejný rank jako vy. Pokud chcete s přáteli čerpat nějaké výhody a mít všechny pohromadě, můžete si založit guild (cech).

Skvělé eventy

V roce 2022 se pro hráče Garena Free Fire chystá event se světoznámou hrou od společnosti Ubisoft – Assasin’s Creed. Už v minulosti se ve Free Fire objevily eventy spojené například se známým seriálem La casa de papel, komiksem One punch man, filmem Venom, automobilkou McLaren a nechyběla i kolaborace s Christianem Ronaldem.

Garena Free Fire 3

Stovky jedinečných skinů

Ve Free Fire můžete sbírat skiny jak na vaši postavu, tak na všechny zbraně, batohy, padáky, granáty, prkna, loot boxy i auta. Získat je můžete plněním úkolů při eventech, z Elite passu, točkami, výměnou za tokeny, zakoupením a darováním. Skiny jsou děleny od legendárních až po ty nejvíce obyčejné. Na zbraních vám často přidají na síle.

Garena Free Fire 4

*Elite pass obsahuje exkluzivní předměty na dané téma, které se každý měsíc mění. Platí se za něj diamanty. Za plnění úkolů dostáváte odznaky, které vás v Elite passu dostávají k dalším a dalším odměnám. Je zde i Free pass s předměty zdarma.

Zbraně

Milovníky zbraní jistě potěší, že si mohou zahrát se známými kousky, jako jsou AK, MP40, M4, MP5, Thompson, Desert eagle, s pěti druhy brokovnic, třemi druhy sniperek, s katanou, mačetou, baseballovou pálkou a nebo i kosou. Ve hře je automatické zaměřování, které vám usnadní střílení na cíl. Toto zaměřování je možné vypnout v nastavení.

Garena Free Fire 2

Platební metody

Možné je získat goldy, které jsou zdarma za hraní her, otevírání beden a jiné. Poté tu jsou diamanty, které vyměníte pouze za reálné peníze. Věcí, co stojí diamanty, je ve hře poměrně hodně, ale i hraním zdarma můžete mít časem pěkně nadupaný účet.

Postavy

Na výběr máte ze 45 postav. Každá postava má nějakou svou schopnost, která vám ve hře napomáhá. Na jedné hrané postavě můžete mít celkem tři schopnosti od jiných vámi vlastněných postav, které si zvolíte a jednu základní, kterou nemůžete měnit.

Další vychytávky

V Battle royale se můžete převléknout za keř nebo barel, aby vás nepřátelé snadno neobjevili. Dále po mapě čas od času létají letadla, která vypouští dropy s věcmi a vzducholoď. Můžete se po ostrově prohánět na motorce nebo v jiných druzích dopravních prostředků, dá se i plavat, cestovat na lanovkách, “kempit“ ve vyhlídkových věžích, můžete vlastnit několik mazlíčků, atd.

Garena Free Fire je k dispozici na Google Play i App Store.

Vyzkoušejte také další hry: