Don’t Starve Together – recenze hry

Don’t Starve je velmi populární hra, kterou lidé milují již skoro osm let. Popularitu jí přináší primárně překrásná a zajímavá grafika, oblíbené téma přežití v divočině a nečekaná náročnost. Pojďme se na ni spolu podívat trochu blíže.

Don’t Starve Together – recenze hry

Nenechte se zmást roztomilými kresbičkami a vtipnou animací. Hra vám nic neodpustí a pokud si pořádně nepromyslíte strategii a nebudete mít štěstí, nepřežijete déle než týden herního času. Je potřeba opravdu spěchat s pokrokem – jedno zamyšlení se, které zabere půl herního dne, může také znamenat, že nebudete schopni se adaptovat na to, co přijde.

Don't Starve Together

Že se tmy nebojíte?

Tma je ve hře váš největší nepřítel. Může vás dokonce zabít! Jakmile se ocitnete absolutní tmě, máte problém. Když se z ní nedostanete včas, jednoduše vás zabijí přízraky a hra končí.

Úžasně jednoduché ovládání

Ovládání je jednoduché a intuitivní, hra dělá přesně to, co po ní chcete. Způsobů ovládání je několik, můžete se buď plně spoléhat na myš, kombinovat ji s klávesnicí anebo naopak spoléhat primárně na klávesnici. Kombinace obojího přináší možnost ovládat hru rychle a efektivně.

Geniální grafika

Don’t Starve je bez pochyb jedna z nejkrásnějších her vůbec. Zdánlivě ledabylá kresba ve spojení s barvami jako z velmi staré pohádkové knihy a veselou animací tvoří tak ohromující kombinaci, že je těžké hru vypnout už jen kvůli jejímu vzhledu. Tento design je živým důkazem toho, že v jednoduchosti je krása.

Don't Starve Together 2

Hrajte společně!

Kromě původní singleplayer verze je dnes k dispozici i multiplayer – Don’t Starve Together. Ten umožňuje hrát na otevřených serverech nebo s přáteli v soukromé hře. Singleplayer se od mutliplayeru sice trochu liší, ale podstata a zážitek se nemění. Multiplayer má několik režimů hry, hráči mohou spolupracovat nebo si škodit podle nastavení serveru. Hra je pro společné hraní jako stvořená.

Aktualizace

Klei Entertainment nezůstává za nikým pozadu a neustále na hře pracuje, přidává nové postavy, funkce a DLC. Díky tomu hra stále žije a opravdu neomrzí.

Don't Starve Together 3

Don’t Starve je klasika s tradicí, která se neustále vyvíjí. Zabaví jak náročné hráče, tak začátečníky a každý si v ní najde svoje.

Přečtěte si další recenze: