Tricky Towers: Tetris trochu jinak

Tetris patří mezi legendární logické hry, které se žádná jiná jen tak nevyrovná. Takřka každý z nás věnoval této kultovní klasice založené na skládání kostiček do výšky alespoň pár minut svého života.  Pro některé z nás se však Tetris mohl poměrně rychle stát stereotypní hrou.

Tomu se snaží vyvarovat jeho variace nazvaná Tricky Towers, která se do světoznámé logické skládačky snaží vnést nové prvky například v podobě multiplayeru či různých módů. Stačí to ale na to, aby Tricky Towers trumfnul populární Tetris?

Tricky Towers

Fyzika bude vaším nepřítelem

Jak již bylo zmíněno výše, je to logická hra, jež využívá některé prvky Tetrisu. Ano, říkáme některé, protože Tricky Towers svým vzhledem sice Tetris připomínat může, ale principiálně funguje vlastně obráceně. Cílem totiž není poskládání kostiček tak, aby jich na hrací ploše bylo co nejméně, ale naopak se musíte snažit postavit co nejvyšší věž. Lehké? Mohlo by se na první pohled zdát. Problémem je, že zde fungují zákony fyziky, a především gravitace. Nestačí tedy jen skládat kostky bezmyšlenkovitě na sebe, ale musíte je strategicky umisťovat tak, aby vám celá věž nespadla. Ani to by nemuselo být až tak těžké, kdybyste na to měli dostatek času. Tricky Towers vám však čas na rozmyšlenou nedává, proto je třeba přemýšlet a umisťovat kostičky opravdu rychle.

Tricky Towers 2

V single playeru potrénujte, opravdovou bitvu ale nabídne multiplayer

Můžete si vybrat hned z několika módů hry. V nabídce naleznete jednak single player, ale i multiplayer. Zajímavostí u multiplayeru je, že můžete hrát buď online nebo lokálně až se čtyřmi hráči.

Single player vám dá na výběr, zda chcete hrát klasické levely či zda chcete hrát volnou hru (tzv. endless). V případě, že zvolíte volnou hru, můžete dále vybírat mezi race mode (stavba co nejvyšší věže), puzzle mode (musíte poskládat co nejvíce kostiček na základnu bez dotknutí se čáry) nebo survival mode (stavba věže se třemi životy, kdy za každou spadlou kostičku se život odečte).

Tricky Towers 3

Při hraní si jistě všimnete, že samotnou věž stavíte pro čaroděje. Proto by vás nemělo překvapit, že při stavbě můžete používat i magii, a to jak černou, tak bílou. Bílá magie vám pomůže při stavbě věže, kdežto černá magie prokleje vaše soupeře a stavbu věže jim ztíží. To vnáší do celé hry (zejména tedy do multiplayeru) tu správnou dávku soutěživosti a možná i trochu škodolibosti. Při hraní s ostatními si tedy při stavění a čarování užijete spoustu zábavy.

Nezabaví na celý den, ale čas od času se u ní rádi odreagujete

Jak už bylo napsáno výše, Tetris jako takový má sklony ke stereotypu. Toho se nevyvaroval ani Tricky Towers, kde je rutina znát hlavně v single playeru. Máme za to, že celý den by u hry vydržela jen hrstka nadšených hráčů, a proto vnímáme tuto hru jen jako zábavu na pár desítek minut. Na tom ale není rozhodně nic špatného, protože pár minut soutěžení o nejvyšší budovu a zaříkávání protihráčů rozhodně nemusí být ztrátou času. Hra je zkrátka logickou oddechovkou, ke které se čas od času rádi vrátíte, ale hodiny u ní pravděpodobně nevydržíte.

Tricky Towers 4

Doporučujeme:

Už jste četli?