The Sims 4 recenze hry na PC

Velmi očekávaná novinka přinášející další díl virtuální reality spatřila světlo světa v září roku 2014. A jak se liší od předchozích dílů? Vzali si tvůrci k srdci nedokonalosti, nebo chyb a nepovedeností nasekali ještě více? Pojďme se na to podívat!

The Sims 4 recenze

První věc, které si pravděpodobně všimnete a ještě pravděpodobněji vás nadchne, je grafika. Ať už tvoříte postavu, stavíte dům, nebo už žijete virtuálním životem, grafické zpracování je úžasné. Bugy zde naleznete jen minimálně. Na první pohled je tedy hra velmi povedená.

the sims 4

Jaká je hratelnost?

Na ten druhý pohled však už tak nadšení nejsme. Proč vlastně? Z části za zklamání ze hry může neskutečné očekávání, které se bohužel v mnoha ohledech nenaplnilo.

Nejen, že tvůrci nevzali v potaz námitky a návrhy od hráčů, které se jim nelíbily v předchozích dílech, ale dokonce nám vzali to, co jsme na minulých dílech měli rádi.

Jako velké mínus jsou roztomilá batolátka, které už v novém dílu nenajdeme. Stejně tak se už nebudeme rozčilovat, že taxík, auto, nebo motorka jedou příliš pomalu, jelikož pohyb ve městě je omezen načítacími obrazovkami, které najdeme na každém kroku.

Má hra nějaké chyby?

V čem se hra vzdálila od skutečné reality, a od předešlých dílů, je fakt, že běžné činnosti, jako použití toalety, vaření, nebo úklid zaberou tolik času, že na zábavu, rodinu, nebo navazování přátelství zbývá opravdu minimum času.

Abychom v tomto ohledu nebyli jen negativní, musíme zmínit multitasking, který umožňuje vykonávat dvě až tři činnosti zároveň.

Nebo vy si snad nikdy nečtete na záchodě knihu, nebo nedebatujete s ostatními u vaření?

Jak to dopadlo?

Podtrženo, sečteno, hra příliš neohromila. Není však nutné ji hned předem odsuzovat, jelikož i tento díl je postaven na skvělém konceptu, který Vás bude, alespoň po nějakou dobu, bavit. Pokud jste po hře The Sims sáhli poprvé, budete ze hry pravděpodobně nadšeni. Ale ani ostřílení hráči nemusí věšet hlavu. Stále je hra velmi kvalitní a přináší hodiny zábavy a virtuálního dobrodružství.

Nejlevnější Sims koupíte klasicky přes Heureka.cz, česká verze (titulky) je samozřejmostí. V nabídce je jak klasická verze (standard edition), tak i sběratelská edice .

Související recenze her: