Star Stable Online – recenze hry

Star Stable Online je simulační hra, která byla vytvořena ve Švédsku a vydána v roce 2011. Je to vlastně simulace, ve které máte svého koně, o kterého se staráte. Dále plníte úkoly, za které dostáváte peníze a XP, kterými si zvyšujete level jak svůj, tak i level svého koně.

Hra je dostupná ve 12 jazycích, bohužel, se mezi nimi čeština nenachází, proto je velikou výhodou, pokud mluvíte anglicky.

Star Stable Online

Do levelu 5 je hra zdarma, poté, pokud si chcete zvyšovat rank a plnit nové úkoly, si musíte zaplatit tzv. Star rider. Na výběr máte ze tří možností – na měsíc, na tři měsíce, nebo „pay once“ = zaplať jednou. Při odebíraní Star rider dostáváte každý týden určitou částku star coins, za které si můžete koupit koně nebo třeba oblečení. Také se Vám otevře celá mapa, tudíž budete mít přístup do nových oblastí.

Star Stable Online 1

Star Stable hraji od roku 2012 a co se mi na ní velmi líbí je, jak se neustále vylepšuje a přibližuje realitě. Pořád vylepšují animace tak, aby se hra co nejvíce podobala realitě, a dokonce přidávají i typické pohyby určitých plemen koní. Každou středu probíhají aktualizace, při kterých buď opraví nějaký „bug“ (poruchu), nebo přidají něco nového. Samozřejmě, ve hře si můžete najít nové kamarády – převážně tedy kamarádky. Z mé zkušenosti je věkové rozmezí hráčů mezi 11-18 lety, rozhodně se ale spíše setkáte s mladšími hráči.

Star Stable Online 2

Star Stable Online 3

Další zajímavá věc ve hře jsou její příběhy. Celá hra je totiž založena na tajemném příběhu, který postupně poznáváte, mezitím, co plníte další mini úkoly. Musím říct, že jsem měla kolikrát husí kůži, když jsem si nějakou část příběhu četla.

Velkou výhodou také je, že každý měsíc jsou nové „redeem codes,“ které mohou být pro hráče, kteří si například nemohou dovolit do hry investovat. Po zadání kódu na stránky starstable.com můžete získat nové oblečení, výbavu pro koně, mazlíčka, star coins nebo dokonce star rider (nevýhodou je, že tento kód je většinou pro nové hráče, kteří ještě star rider nebyli).

Star Stable Online 4

Hodnocení

Pokud bych hru chtěla bodově ohodnotit, dala bych jí 10/10, jelikož z ní mám skvělé zážitky s přáteli, krásné vzpomínky, a vždy mě dokázala zabavit na hodiny. Takže pro milovníky koní, kteří by se chtěli dozvědět víc ze světa koní, je SSO snad tou nejlepší, co znám.

Star Stable Online 5

Podobné hry: