Wolfenstein: Young Blood – Jedni tuto hru milují, druzí nenávidí 

Málo která hra vzbudila v letošním roce takový rozruch jako právě další díl z legendární série first-person stříleček Wolfenstein: YoungBlood.

Tyto ohlasy na ni však rozhodně nejsou jenom pozitivní, hráči se totiž rozdělili na dva tábory – na ty kteří ji milují, a na ty kteří ji z celého srdce nenávidí. Co se týče početního zastoupení nebál bych se dokonce říci, že druhý z táborů má mírně navrch.

Wolfenstein: YoungBlood 1

Ale je skutečně Wolfenstein: Young Blood takovým propadákem, nebo jsou fanoušci této série jen zhýčkaní nadprůměrnou kvalitou předcházejících dílů? Pojďme si to vyjasnit.

Wolfenstein: YoungBlood recenze

Začněme klady. Nový Wolfenstein hráčům přináší, stejně jako všechny předcházející díly, realistický a hlavně nesmírně zábavný pocit ze střelby, zbraně se zde chovají opravdu věrohodně – ač to zní dosti brutálně, člověk si tak nějak prostě střílení do nepřátel užívá.

Wolfenstein: YoungBlood 4

Příjemnou novinkou je pak kooperativní režim, díky němuž se můžete vrhnout na souboj s virtuálními nacisty ve dvou hráčích, nemusíte se tedy spoléhat pouze na pomoc častokráte neschopné umělé inteligence.

Wolfenstein: YoungBlood 2

Bohužel posledním plusem je parádní optimalizace, hra běží plynule, nemá zbytečné technické nedostatky, a ani na moc bugů zde hráč nemá možnost narazit.

Ač nerad, musím dát spíše za pravdu druhému táboru

Bohužel kladný dojem ze střílení je neskutečně pokažen celkovým konceptem hry, jehož součástí jsou poprvé (a upřímně doufám, že i naposledy) RPG prvky, včetně nutnosti levelování zbraní a schopností postavy. Možná kdyby byl tento systém plně vyladěný, nemuselo by to být zas tak špatné, to se ale v tomto případě rozhodně říci nedá. Mému pocitu dávajícímu za pravdu spíše druhému ze zmiňovaných táborů neprospívá ani nezáživný příběh, jenž sice zpracovává zajímavé téma, ale podat ho zkrátka nedokáže.

Wolfenstein: YoungBlood 3

Pomyslnými hřebíčky do rakve střílečky Wolfenstein: Young Blood jsou pak repetetivnost, hra vás totiž neustále nutí vracet se do stejných lokací, a taktéž skutečnost, že hru nelze přerušit ani v singleplayeru. Nicméně nechci rozhodně tento titul nijak zatracovat, své příznivce si určitě najde – nebojte se tedy nejnovějšího Wolfensteina vyzkoušet, ale já jedním z nich se 100 % jistotou nebudu.

Hodnocení

55 %

+ pocit ze střelby

+ svěží kooperativní režim

+ nemá mnoho technických nedostatků

– RPG prvky

– špatně podaný příběh

– repetitivnost, nemožnost pauznout hru v singleplayeru

– nedobrá umělá „inteligence“

Související: