Skyrim – The Elder Scrolls V – recenze hry

Hra The Elder Scrolls V: Skyrim od svého prvního vydání již skoro dekádu (poprvé byla vydána roku 2011 Bethesdou) vtahuje hráče do fantasy světa, ve kterém se stávají vyvoleným bojovníkem, který má zachránit svět před zkázou způsobenou útoky draků.

Zároveň v zemi Skyrim právě probíhá válka mezi „císařskými“ a rebely, kteří si říkají Černé Hávy. Je jen na hráči, zda bude zachraňovat svět, plnit drobné úkoly mimo hlavní příběh, stavět si dům, přidá se k vlkodlakům nebo bude třeba bojovat v této válce. Absolutní volnost je jednou z největších výhod hry.

Ovládání

Jde o starou a jednoduchou hru, její ovládání tedy není příliš komplexní. To vadí hlavně náročnějším hráčům, kteří ocení různé techniky boje.

Skyrim - The Elder Scrolls V 3

Boj je spíše „zběsilé klikání“. Mně samotné to takhle vyhovuje, protože je to snadné a nevyžaduje to žádné zvláštní schopnosti. Může ji hrát zkrátka každý.

Grafika

Ve své době byla grafika této hry přelomová a opravdu nadčasová. Dnes již hry vypadají lépe, ale přece se dá říci, že Skyrim vypadá obstojně.

Skyrim - The Elder Scrolls V

Kdybyste ale nebyli s vzhledem hry spokojeni, na internetu je díky její popularitě k nalezení nepřeberné množství módů, které tuto drobnou vadu řeší.

Příběh

Tato hra je RPG s hlavním příběhem, několika zajímavými vedlejšími větvemi a spoustou malých úkolů na pár minut až hodin. Jak hlavní příběh, tak ty vedlejší, jsou komplexní a vyvíjí se podle rozhodnutí hráče.

TIP: Star Wars: Jedi Fallen Order recenze

Můžete hrát hodiny a hodiny a stejně vždy objevíte něco nového. A když už máte příběh dohraný, můžete ho zkusit z druhé strany.

Skyrim - The Elder Scrolls V 2

Já osobně nejraději plním menší úkoly a seznamuji se s množstvím postav v celém Skyrimu, kterých je také poměrně hodně. Některé z nich mají zajímavou minulost nebo třeba složité vztahy s ostatními postavami a často od hráče žádají pomoc s jejich řešením.

Celkový dojem

Hra je vhodná pro náročné i nenáročné hráče, v mnohém předběhla svou dobu o několik let. A i když je dnes už stará, stále se novým hrám snadno vyrovná. Přestože není perfektní, stále má své kouzlo a věřím, že si ho ještě dlouho udrží.

Doporučujeme: