World of Warcraft Battle for Azeroth recenze

Upozornění, ačkoliv neočekávám, že by nějaký fanoušek ještě nehrál Battle for Azeroth, tak tato recenze může obsahovat spoilery ?

World of Warcraft: Battle for Azeroth

Zpátky ke kořenům nebo alespoň tím směrem. Každopádně po všech těch dracích ničících celé kontinenty, kung-fu medvědech, alternativních realitách a vesmírných lodí, tu máme zpět staronový konflikt Aliance VS Horda. Kdo si všiml meče, který si Saergeras omylem zapomněl v Azerothu, jistě potkal i Azerite. No a o ten tu v první řadě jde a taky o to, kdo dá komu víc na prdítko. Všichni prostě  chtějí Azerite, který má velkou moc.

Nové lokace, nová zábava

Do světa WOW nám přibyly hned dva nové kontinenty, a to Kul Tiras, kde je ohnisko sváru největší a Zuldazar. Společně s tímto rozšířením, samozřejmě přišla i sada nových world questů, 10 nových dungeonů a 5.9.2018 bude slavnostně spuštěn nový raid, Udir. Osobně se mi líbí, jakým směrem se Blizzard vydal s ohledem na qeusty, kde se snaží (již od předešlých datadisků) do každé lokace přinést vlastní příběh a tuto funkcionalitu dále rozvíjí. Dungeony jsou skvěle vytvořené, přiměřeně těžké a Mythic obtížnost skutečně není pouhý „faceroll“.

Na obrázku: Zuldazar

World of Warcraft Battle for Azeroth Zuldazar

Dungeon: Underrot

World of Warcraft Battle for Azeroth Underrot

Nové skiny a členové rodiny

Samozřejmostí je velká plejáda nových animací, skinů a potvor. Celkově mám dojem, že nám v poslední době WoW trochu potemněl a ježibaby ve Waycrest manor, jsou toho důkazem. I když za mě nejlepší skin, mají Brutasauři (viz. Obr), kterého si můžete dokonce koupit a mít aukci pořád s sebou (nosí auctioneera jako pasažéra). Stojí pouhých 5 milionů goldů….  Potvory jsou různorodé, Blood Trollové mají kouzlo a WoW přestává působit uniformním dojmem. Taktéž nám od legionu přibylo pár nových ras. Jmenovitě:

  • Void elfové – což je taková alianční odnož Blood elfů, kteří se našli v Gothic stylu
  • Lightforged draenei – Paladin bude mít od dnešního dne ještě více světla
  • Dark Iron dwarves – sen mnohých se stal skutečností a konečně můžeme rozpoutat revoluci! Thaurissan!
  • Highmountain tauren – Větší rohy, více tetování a více síly!
  • Nightborne – delší uši, modřejší kůže a silnější lákadlo pro hraní mage (seknou jim outfity)
  • Mag’har orcs – dle mého nejhezčí z nových ras. Vypadají majestátně a warriora si umím živě představit

World of Warcraft Battle for Azeroth

WOW battle for azeroth – jen počkej Alíku!

Naprostou novinkou je ale War mode, který Vám umožňuje zapnout a vypnout PVP ve světě (vždy jen v hlavním městě!). War mode s sebou přináší možnost, vyřádit se i ve světě, co se týče PVP. Což může mít za následek prohloubení Vašeho vztahu se Spirit Healerem, ale na druhou stranu, může z toho kápnout i nějaký ten honor. Jen si dejte pozor, pokud budete zabíjet druhou frakci ve velkém, bude na Vás vypsána odměna a objevíte se pro všechny hráče druhé frakce na mapě. Nicméně odměnou může být více honorů, 10% bonus k experience, jako rizikový příplatek, 10% bonus na odměny za world questy (až na maximální úrovni), můžete ve world pvp plnit i pvp achievementy a v neposlední řadě, conquest pointy.

Pokud někdo váhá, ať přestane a rozhodně se k WoW vrátí, tenhle datadisk za to stojí.

Navíc, Sylvanas je tu skutečně ve formě a nemá s ničím problém…vůbec žádný problém ?

World of Warcraft Battle for Azeroth 2 World of Warcraft Battle for Azeroth 3

Doporučujeme: