Zombies Run – hra na android

Říkáte, že už máte dost všech těch zombie filmů, her, triček, sloganů a dalších sounáležitostí, které k tomuto kultu patří? V tom případě obraťte list, jelikož se na scéně objevuje další z řad líbivých názvů, Zombies, Run!.

Ovšem nenechte se zmást tímto názvem.Ono ve skutečnosti nejde ani tak o hru, jako o rozhlasový seriál, který je určen pro běh. Ano, ve skutečnosti si nasadíte sluchátka a půjdete si ven osobně zaběhat. Tvůrci se snažili přijít s něčím novým, co na trhu nemá obdoby a do jisté míry se jim to i podařilo.

Zombies Run – recenze hry

V samotné herní aplikaci se po spuštění ozve zvuk rotoru vrtulníku. Následně se dočkáte příjemného hlasu, který vám detailně popíše krajinu rozprostřenou pod vámi. Pak přijde ohlušující výbuch. Váš vrtulník padá k zemi a vy jste jako zázrakem přežili. Všude kolem se válí hořící trosky a z vysílačky se ozývá naléhavý hlas, který vás vybízí k útěku.

zombies run

Hra je rozdělena do 23 misí, kde se dočkáte typově odlišných lokalit s vlastním osobitým vzhledem. Celý příběh je chytře propojen i přesto, že se v každé misí ocitáte úplně někde jinde. V každé z nich budete mít specifický úkol. Kdo sestřelil váš vrtulník a co se děje kolem vás, to bude hlavní náplní detektivní práce, která vás čeká. Těšit se můžete na skvělý dabing a vysokou kvalitu doprovodné audio nahrávky. Jednotlivé mise se otevírají vaším postupným zvládáním úkolů. Celkové pojetí hry se nepotýká s výraznějšími chybami, ale dá se vůbec o Zombies, Run! hovořit jako o hře?

Nedílnou součástí této běhové aplikace je vlastní hudba, která vás doprovází celým příběhem. Jednotlivé mise jsou totiž prokládány hudbou, takže si užijete příběh a poté písničku. Takto se odvíjí celá metodika Zombies, Run!. Velký kámen úrazu připadá na nemožnosti si vytvořit jednoduchý seznam hudby a navíc se neobejdete bez podpůrné aplikace Winamp a další. Navíc si nemůžete nastavit hlasitost hudby zvlášť od hlasitosti příběhu. Zde to vývojáři zkrátka nevychytali a je vidět, že vše bylo ušito horkou jehlou. Hlavně rychle udělat a prodat. Je to škoda, jelikož to celou hru mírně řečeno pokazilo. Stále o tomto počinu mluvím jako o hře i přesto, že jde spíše o aplikaci, která se snaží jít ve stopách Endomondo nebo Runtastic. Bohužel za nimi pokulhává, i když se mohla poučit z jejich chyb. Svou zaběhnutou trasu si můžete zkontrolovat pouze na stránkách zombiesrungame.com. Jde o všeobecný přehled bez podrobnější statistiky.

Zombies, Run! má celkem slušnou propagaci. Jeho vývojáři mluví se zasněným hlasem, jako by vytvořili ten nejlepší počin roku. Nenechte se těmito řečmi vyhecovat k nákupu. Podle nás jde o průměrnou verzi běžecké aplikace. Na trhu se objevují mnohem lepší.

Doporučujeme: