A Way Out – recenze hry

Láká vás zjistit, jaké to je být ve vězení? A jaké to je z něj utéct? Tak přesně pro tyhle případy je tady akční co-op titul s poutavým příběhem A Way Out. Hra je určená pouze pro dva hráče, tak vezměte spolehlivého parťáka a hurá na věc.

A Way Out

Hru si můžeme zahrát už od března roku 2018 na PlayStation 4, Xbox One i na PC.

Tuto hru má na svědomí švédské studio Hazelight, kteří vytvářeli hru Brothers – A tale of two sons. Ta podobně jako A Way Out vypráví příběh dvou hlavních hrdinů.

A Way Out

Narozdíl od té minulé má tato hra celkově dospělejší a vážnější nádech. Režii ovládl, stejně jako předchozí titul zmíněného studia, Josef Fares.

Padouch nebo hrdina?

Hlavní (anti) hrdinové, Leo a Vincent, jsou dva cizí lidé, kteří se potkají, samozřejmě, ve vězení. Oba za sebou mají určitou minulost, která jim nedá spát. Společně naplánují únik ze svých cel, při kterém čelí odhalení. Podaří se jim uspět? Celou hrou se line poutavý příběh, kdy hrdinové čelí různým nástrahám, pastem a životním situacím. Objevují se i odlehčené hravé prvky.

A Way Out 3

Mnohdy s oběma postavami prožíváte dost citové chvíle. Díky takové lidskosti hra působí jako něco víc než jen bezhlavá akční adventura.

Hra nebo film?

Na konzolové verzi pro PlayStation 4 hra zaujme svým ovládáním. Často musíte opravdu spolupracovat například držením tlačítka ve stejnou dobu. Tím pádem může být občas těžké se se spoluhráčem domluvit, pokud hrajete online.

A Way Out 4

Split screen plynule přechází do režimu, kdy zrovna chvilku hraje jen jeden hráč.

A Way Out 2

Stejná plynulost je i mezi hrou a cut scénami. Právě díky ladnosti přechodů společně s kvalitně vykreslenou grafikou a animacemi působí A Way Out hezky filmově.

Závěrem?

A Way Out je celkově povedená akční hra. Náročným hráčům může vadit, že většina úkolů má jen jedno řešení, takže znovuhratelnost asi není úplně na místě. Příběh není extra složitý, ale stejně stojí za to ho projít až do konce. Ovládání a spolupráce jsou příjemné a zajímavé. Vytkla bych ještě to, že většina rozhodnutí, až na konečné, nemají žádnou zásadní váhu. Nevyhneme se také drobným stereotypům. Jinak má hra opravdu logiku a není nic, co by na ní působilo přehnaně. Čas strávený u A Way Out byl záživný a napínavý.

Tak vezměte správného parťáka a hurá utíkat.

Související: