It takes two – recenze hry

Tato hra, ač se to může na první pohled zdát, rozhodně není jen tak obyčejná. Jak už název napovídá, jedná se o hru, která potřebuje ne jednoho, ale dokonce dva hráče, kteří spolu musí spolupracovat, aby dosáhli společného cíle: zachránění vztahu.

It takes two – Pohádková hra plná úkolů

Hlavní postavy příběhu Cody a May mají problém najít ve svém životě opět vášeň a lásku, která v jejich běžném životě plném povinností (půjčky, domácí práce, hádky a problémy s jejich dcerou Rose) prostě chybí. Rose je však nakonec tím důvodem, proč se budou snažit její rodiče, Cody a May, zachránit svůj již tak zkrachovalý vztah. Díky přání promění Rose své rodiče na dvě malé loutky a spolu s nimi ožije i jistá kniha doktora Hakima, která se snaží je popostrčit k záchraně jejich vztahu. Z loutek se totiž mohou změnit zpět až potom, co se spolu naučí znovu vycházet.

it takes two

Loutky May a Cody se dostávají do spousty různých výzev, které prověří, jak spolu dovedou vycházet a spolupracovat. Hra se odehrává především v jejich domě, ale také v okolí jejich domu. To pro pár ale bohužel neznamená, že zde budou v bezpečí. Samozřejmě ve hře přijde i chvíle, kdy budete muset bojovat proti společnému nepříteli a kdy můžete také zemřít. Naštěstí je zde vždy možnost se oživit, zvláště tehdy, zemřel-li jen jeden z dvojice.

it takes two 2

U této hry se opravdu nebudete nudit a provede vás krásným pohádkovým světem, kde můžete najít spousty dětských motivů (mluvící zvířata a věci), které trefně dokreslují atmosféru a zároveň odlehčují hlavní téma hry, které je spíše ze světa dospělých.

it takes two 3

Tato hra v sobě mimo jiné skrývá i spoustu miniher, které nejsou povinné, ale můžete si s nimi vaše hraní ještě o malinko zpestřit.

Spolupráce: nutná!

Ze spousty her jsem zvyklá (a vy asi také), že v hrách pro dva je vždy jeden ten hlavní a druhý se „jen tak veze“. To ale rozhodně není příklad této hry! Tato hra se především soustředí na téma partnerství, takže se připravte, že oba hráči musí opravdu spolupracovat (př. jeden má kladivo a druhý hřebíky), abyste hru mohli úspěšně dohrát.

Technické parametry

Pokud vás zajímají spíše technické parametry hry a ne příběh, tak toto je ta pravá část pro vás. Tato hra se dá hrát na konzolích PS a Xbox a zabere vám přibližně 12-15 hodin času, podle toho, jak moc se vám bude dařit plnit jednotlivé úkoly. Opravdu často budete hrát s rozdělenou obrazovkou na dvě části (pro každého hráče jedna), takže je důležité se na to připravit. Další věc je úhel kamery. Často se vám bude střídat úhel, ze kterého se budete na hru dívat, ale, alespoň pro mě to nikdy nebylo znatelné, tím pádem mi to na konečném dojmu ze hry neubralo.

it takes two 4

Pevně doufám, že jestli jste před přečtením této recenze hry váhali, zda si ji pořídit, teď už máte opravdu jasno.

Takže pokud máte přibližně 15 hodin času, skvělého parťáka a pohodlný gauč, tak neváhejte a hru si zajděte pořídit. Za mě je to v této době jedna z nejlepších kooperativních her, která se aktuálně na trhu nabízí.

Koupit hru It takes two

Verze pro Playstation 4

Verze pro Xbox One

Verze pro PC

 

Podobné hry: