Overcooked 2 Surf‘n‘Turf – recenze hry

Oddechový multiplayer co-op Overcooked se dočkal pokračování. Po dvou rozšířeních se tvůrci rozhodli fanouškům naservírovat rovnou druhý díl. Je Overcooked 2 Surf‘n‘Turf konečně oddechovkou nebo se s parťákem zase budete jen hádat?

Chaos nebude chybět

Samotnou hru Overcooked není třeba příliš představovat. Stačí si vybrat svého kuchařského kolegu a pak už se můžete vrhnout do světa nejrůznějších kuchyní a pokrmů, které musíte za nutné dávky chaosu a stresu uvařit.

Overcooked 2 - Surf n turf

Hra byla primárně vytvořena pro 2-4 hráče ale nechybí ani single player. Nicméně, kdo už hrál první díl, tak ví, že single player je, vzhledem k tomu, že ovládáte dvě postavy, podstatně těžší. Navíc v single playeru neokusíte to kouzlo vzájemné spolupráce, na kterém je samotná hra postavena.

Co nového přináší Overcooked 2

V dalším díle tohoto úspěšného simulátoru se setkáte se spoustou nových receptů – od palačinek, přes sushi až po těstoviny. Prohlédnete si mnoho tematicky laděných kuchyní a seznámíte se s novými postavami. Na mapě najdete šest světů a každý svět pak obsahuje 6 úrovní. Musíme říct, že autoři si rozhodně nekladli meze v kreativitě. Čím dále v úrovních postupujete, tím se vaše prostředí stává komplikovanější, což znamená ještě více chaosu, a ještě více stresu. Nechybí ani bonusové úrovně, které jsme si moc užili.

Overcooked 2 - Surf n turf hra

Stejně jako tomu bylo u prvního dílu, ani tady nás příběh moc nezasáhl. Námět je poněkud neoriginální, protože znovu musíte zachránit království před padouchem. Jednotlivé úrovně však příběh nijak nedoplňují a dle našeho názoru šlo v průběhu hry jen o zdržovačku, kterou můžete s klidným svědomím jen proklikat.

Nově se u Overcooked 2 setkáte také s možností ingredience hodit. Nemyslíme tím naštvaně s nimi házet.

V prvním díle se mohly ingredience mezi spoluhráči pouze předávat (popř. bylo možné je někde zanechat k vyzvednutí). V druhém díle však můžete ingredience rovnou házet. Když ovládnete tuhle funkci, ušetříte v kuchyni dost času a na konci levelu získáte víc hvězdiček.

TIP: Pokud vaříte rádi, zkuste si tyto recepty na různá jídla.

Autoři se také rozhodli dát na názor fanoušků a do druhého dílu Overcooked konečně zapracovali i možnost hrát online. My máme sice za to, že osobnímu kontaktu se online multiplayer nevyrovná, ale rozhodně jde o krok vpřed.

Overcooked 2 - Surf n turf 2

V jednoduchosti je krása

Overcooked dostal hráče především na svou jednoduchost. Náš pocit však je, že ve druhém díle se ta jednoduchost poněkud ztratila. Nejde ani tak o nové recepty, které jsou mnohdy složitější než v prvním díle, ale jde spíš o samotné prostředí. Některé levely mají opravdu mnoho nástrah a vy vlastně celou úroveň přemýšlíte jen nad tím, jak se nástrahám vyhnout a nestíháte si se spoluhráčem určit nějakou strategii. Nicméně jádro této kuchařské hry zůstalo stejné a my se k ní rozhodně budeme rádi vracet.

Doporučujeme: