Apex Legends – recenze hry

Hru Apex Legends vydala před třemi lety společnost Electronic Arts a hra se již zařadila mezi špičky herního průmyslu. Apex funguje v režimu battle royale a je úplně zdarma. Už první týden vydání hra získala přes 25 milionů stažení a její růst dosud nepřestává.

Apex Legends – recenze

V Apex Legends funguje princip postupně se zmenšujícího herního pole. Hráči jsou nuceni k neustálému hýbání se a přizpůsobování jejich strategie kvůli menšímu ostrovu. Na ostrov dopadnete bez jakéhokoliv vybavení a výzbroje. Obojí nacházíte v budovách a bednách. Místa s nejlepší výbavou jsou samozřejmě ta, kde dopadne nejvíce hráčů. Hra vás přiřadí do trojčlenného týmu s lidmi z různých koutů světa.

Apex Legends

Jak můžete komunikovat ve hře?

Apex má rozšířený systém pingů, takže nemusíte mít zapnutý mikrofon. Nabízí se i chat s vaším týmem. Hned po výskoku z lodi můžete na mapě označit pingem lokalitu, na kterou byste rádi dopadli. Nebo najdete  zbraň, která by se mohla hodit vašemu spoluhráču. Kliknete na ní a ostatní v týmu to hned uvidí. Když váš spoluhráč na váš ping klikne, hned celý tým slyší, že si zbraň zamlouvá. Stejně se dají označovat nepřátelé, pozice na mapě, bedny s předměty, zkrátka všechno. Je to velice jednoduchý, rychlý a dost dobře promyšlený systém.

S kým budete hrát?

Ve hře je dostupných několik různých hrdinů. Některé máte k dispozici od prvního spuštění, další si můžete zpřístupnit svými úspěchy a levely. Každá legenda má tři schopnosti. Jednu dostupnou, která je aktivní neustále, jednu speciální, která se nabíjí chvíli a nakonec jednu unikátní, která se nabíjí poměrně dlouho. Můžete si vybrat, co se vám líbí a nebo toho, kdo nejlépe vystihuje vaši individualitu.

Hra (v) budoucnosti

Hra se odehrává v budoucnosti a tomu odpovídají jak zbraně tak i celý herní ostrov. Každá zbraň jde vylepšovat nalezenými předměty. Brokovnice fungují i na větší vzdálenost, nejsou tedy volbou jen pro souboje v budovách.

Apex Legends 2

V Apexe jde především o postřeh a schopnosti okamžitě dostat nepřítele do svého mířidla. Na druhou stranu nechává i prostor pro taktizování a využívání schopností jednotlivých postav. Vše připádá taky fakt velice příjemné grafiky a zvuku. Jednotlivé zbraně dokáže zkušený hráč odlišit podle toho, jak zní. Nepřítele není problém poměrně přesně lokalizovat podle jeho kroků v budově. Navíc postavy jsou vtipné svými hláškami, které po celou dobu hry říkají.

Download

Když ale přihlédneme k tomu, že je Apex Legends ke stažení zdarma, nelze ji nedoporučit k vyzkoušení tomu, koho baví tento žánr her.

Podobné hry: