Crash Bandicoot N-Sane Trilogy PS4 recenze

V letošním roce se na pultech objevil remasterovaný Crash Bandicoot. Hra, která byla konzolisty milována a pak se devět let neobjevila žádná verze se vrací mezi živé. Tohoto úkolu se ujalo studio Vicarious Vision, ale jak se jim to povedlo? Jedná se o povedenou 3D plošinovku nebo jen o nepovedený pokus oživit staré hrdiny?

Crash Bandicoot N-Sane Trilogy na PS4

Hráčům byla slíbena dvacet let stará klasika v remastrované verzi, tak aby odpovídala současným herním požadavkům. A to se jim také povedlo, protože Crash je i není remasterem ani remakem. Oboje by bylo trochu urážející, protože hra se drží původní dějové linie, vypadá do jisté míry stejně, ale s novým vzhledem má i pozměněnou herní duši. Navíc tvůrci avizovali, že u této hry musel být změněn každý kódový řádek, takže si s hrou opravdu pohráli. Pokud byste neznali původního Crashe, pak byste si mysleli, že se jedná o úplně novou hru, protože splňuje všechny současné požadavky na hry.

Hratelnost Crash Bandicoot PS4 trilogy

Hratelnost zůstala také téměř stejná, což ale znamená také vyšší náročnost a unavené prsty, což nemusí hráčům Crashem nepolíbeným, tak úplně sedět. Možnost úmrtí po jednom zásahu, také mnohé hráče nepotěší, ale o to delší požitek ze hry máme. Stále platí, že za nejtěžší můžeme považovat první díl této trilogie a následující díly Cortex strikes back a Warped jsou již hráčsky přívětivější. Upraveny byly rozhodně bonusové části hry, kde pokud si spustíte původního Crashe a současného uvidíte pouhým okem některé rozdíly.

crash bandicoot n sane trilogy

Aby se zážitek ze hry stále vyrovnal současné herní tvorbě bylo nutné zapracovat i hudbě, která byla komplet remasterovaná a předabovaná. Velkým plusem pak je, že se Vicarious Vision podařilo sehnat některé původní dabéry, aby se příliš neodbočilo od klasiky ani v tomto směru.

Herní čas

Co se týče herního času, tak Crash zabaví opravdu nadlouho právě díky své náročnosti. Navíc trilogie obsahuje více než stovku úrovní a pokud patříte mezi ty co chtějí hru odehrát na 100 % u Cortexe dokonce podle tvůrců na 102 %, budete je muset hrát zas a znovu.

Počet checkpointů je také stejný jako u původní verze jen se prý změnil systém ukládání, čehož si ale běžní uživatelé ani nevšimnou.

U této hry je také možnost přeskakovat z dílu do dílu. Nemusítě přehrát první díl, abyste poskočili ke dvojce.

Po všech stránkách se tak jedná o kousek, který by si měl zahrát každý plošinovkový fanoušek.

Hodnocení

Plusy

  • výborně propracovaná grafika
  • herní čas
  • nostalgie
  • přívětivá pořizovací cena
  • možnost zahrát si jakýkoli díl

Mínusy

  • na DLC si musíme počkat

Celkové hodnocení: 90 %

Doporučujeme: