Dota 2 – recenze hry

DotA (Defend of the Ancient) 2 je jedna z nejoblíbenějších her typu MOBA na trhu, tedy multiplayer online battle arena z dílny Studia Valve. Ve hře proti sobě stojí 2 týmy a každý má 5 hráčů.

Každý ovládá hrdinu s unikátními schopnostmi. Vítězí tým, který zničí nepřátelský Ancient – základnu.

Dota 2 - 1

DotA 2 – propracovaná grafika a rozšířené nastavení

Hra nemá velké požadavky na PC, ale s lepším strojem si budete moci vychutnat propracovaná kouzla a schopnosti. DotA 2 se rozhodně může pyšnit úchvatnou grafikou. Engine Source, který Valve používá od roku 2015, je velmi povedený. Animace a okolí jsou dotažené do detailu. Ať už se bavíme o samotných hrdinech, nehráčských jednotkách nebo o celkovém vzhledu mapy. Hru si každý může nastavit podle sebe díky velkému množství konfigurace, do kterého patří i režim pro barvoslepé.

Dota 2 - 2

Velká nabídka možností

Kromě 119 hrdinů, kteří se spolu mohou utkat, nabízí DotA 2 i širokou škálu předmětů. Po posledním velkém updatu se navíc ve hře nachází i nové předměty, které získáte zabitím neutrálních creepů. Dokonce se i Valve rozhodlo zařadit pro každého hráče vlastního kurýra v normálních zápasech. Rozhodně shledávám pozitivním, i když už je to starší update, zařazení talentů do hry, které nabízí dvě možnosti výběru na úrovni 10., 15., 20., a 25. levelu hrdiny.

Dota 2 - 3

Gameplay

V klasickém zápasu si můžete vybrat ze 7 možností hry např. Výběr ze všech, Turbo, Náhodný výběr, Všichni náhodně nebo Výběr schopností. Samozřejmostí je hodnocený zápas se získáním osobního ranku. Hrdina během zápasů získává zkušenostní body na vylepšení svých schopností a zlaťáky na zakoupení předmětů. Hra nabízí 6 hlavních slotů na předměty, 3 vedlejší, 1 slot na předmět od neutrálních creepů a 1 slot na teleport. Maximální level hrdiny je 30.

Princip hry je jednoduchý, ale naučit se všechna zákoutí mapy, schopnosti všech hrdinů a styl hry může chvíli trvat. Hra vás díky své rozmanitosti jen tak nepustí a budete chtít hrát dál a být lepší.

Nejrychleji se můžete naučit sledováním vlastních zápasů, přes kanály streamerů nebo i videí na YouTube.

Jednou z předností Doty 2 je možnost vyhrát doplňky pro vaše hrdiny. Ať se jedná o oblečení nebo zbraně. Tyto předměty se dají také pořídit na komunitní trhu Steamu a jejich cena je podle vzácnosti od obyčejných až po Immortal a Arcana předměty, které lze zakoupit či prodat v řádech stovek až tisíců Kč.

Dota 2 - 4

Doporučujeme: