Detroit: Become human – recenze hry

Studio Quantic dream se na herní trh uvedlo solidními příběhovými peckami v podobě Beyond: Two souls a Heavy rain. Nicméně obě hry byly spíše menšími tituly, a tak jsme stále čekali, zda-li studio vytvoří nějaký opravdu pořádný a plnohodnotný příběh, a pokud ano, jak se s ním popere.

Uběhl poměrně krátký čas a Quantic dream se vytasili s naprosto fenomenální příběhovou hrou, která v mnoha ohledech nemá konkurenci a v řadě faktorů naprosto předchází dobu. Seznamte se – Detroit: Become human.

Detroit: Become human - recenze hry ps4

Detroit: Become Human recenze

Vývojáři z Quantic dream se vždy vyznačovali důrazem na příběhovost a Detroit BH není výjimkou. Nicméně jeho zpracování nemá obdoby. Hra vás v zásadě v každém okamžiku nechává vybírat z několika možností a každá z vašich voleb, dramaticky ovlivňuje konec hry. Zároveň se v titulu setkáváte se třemi hlavními postavami (Connor, Marcus, Kara), jejichž životy se navzájem protínají a ovlivňují.

Detroit: Become human - recenze hry ps4 - 1

Ve výsledku tak máte neuvěřitelné množství řešení každé jednotlivé situace a celkových konců u každého z příběhů je těžko spočítatelné. Že vám to nestačí? Na konci každé sekce vám hra nakonec ukáže, kolik rozhodovacích možností jste vynechali (přirozeně vám neřekne jaké), což má za následek, že si v polovině hry skutečně říkáte, je-li možné tuto hru někdy dohrát se všemi konci, která nabízí.

Svět budoucnosti

Jak jsme již předeslali, hra má 3 hlavní hrdiny, se kterými pracujete.

Detroit: Become human - recenze hry ps4 - 2

Jsou jimi pokročilí androidi, kteří se postupně dostávají do situací, při kterých si uvědomují sami sebe a dostávají se na křižovatku rozhodnutí, která si odporují.

Detroit: Become human - recenze hry ps4 - 3

Je libo mírumilovné bojování androidů za rovnocennost a nebo násilné povstání vedené právě vámi. Odpověď je pouze na Vás.

Detroit: Become Human čeština

Pro to málo hráčů, kteří ještě neumí anglicky, je zde skvělá zpráva, a to, že si hru zahrajete v češtině, resp. s CZ titulky.

Závěr

Pokud byste stále uvažovali, je-li hra skutečně pro Vás, doplním, že tento příběhový skvost a unikát je doplněn grafikou, která mačká z PS4 poslední špetky sil, a prostředí hry je tak neuvěřitelně krásné a uvěřitelné.

Grafika je tak posledním nástrojem, který vás prostě do hry vtáhne a už nepustí. Řekl bych do té doby, dokud jí nedohrajete, jenže po dohrání ji pustíte znova, a znova, a znova, protože stále budete objevovat nové možnosti, které jste vynechali nebo se prostě jen rozhodli jít jinou cestou.

Koupit hru:

Verze pro PS4

Verze pro PC

Detroit: Become human - recenze hry ps4 - 4

Související: