Cyberpunk 2077 – recenze hry

Polské studio CD Projekt Red strávilo vývojem akčního RPG téměř celou dekádu. Nakonec jsme se po mnoha letech netrpělivého čekaní dočkali. Cyberpunk 2077 se odehrává v blízké budoucnosti v obřím městě ovládaným nadnárodními korporacemi, gangy a mnoha zkorumpovanými politiky.

Ve hře se ujmete nájemného žoldáka a drobného zločince jménem V, který se splněním zakázek snaží vybudovat reputaci a stát se živoucí legendou této metropole.

Hru Cyberpunk 2077 si můžete užívat nekonečně dlouho díky množství úkolů

Po absolvování krátkého a lineární prvního aktu se před vámi otevře Night City v celé své kráse a začne se odvíjet velmi povedená příběhová linie plná nepředvídatelných situací, složitých rozhodnutí a zajímavých charakterů. Cyberpunk je doslova nacpaný rozhovory a situacemi, ze kterých vede hned několik řešení a jejich následky se pak na vaší cestě podstatně projeví, což hře přidává na hratelnosti.

Cyberpunk 2077

Hra vám obvykle nabídne několik možností, jak se s jednotlivými úkoly vypořádat. NC přímo kypí životem a prakticky na každém rohu nabízí příležitost přivýdělku. Je tu pořád co objevovat, ať se jedná o novou výbavu nebo o město samotné. Vysoké korporátní mrakodrapy se týčí nad špinavými ghetty. NC se pyšní solidní rozlohou a skvělou atmosférou, která připomíná cyberpunkovou klasiku Bladerunner.

Cyberpunk 2077 - 2

Studio nevydalo hru v perfektním stavu

Co se technických aspektů hry týče, CP 2077 ve verzích pro konzole vyšel v nelichotivém stavu. Všemožné bugy, drastické propady FPS, padání hry a dalších technické problémy zážitek z jinak výborné hry pokazily. CD Projekt Red na nápravě pracuje, od vydání už koneckonců přispěchali s několika opravnými patchy. Grafika je fajn, je na ni ale poznat, že v konzolové verzi muselo dojít ke kompromisům, a čas od času jsem při bližním zkoumání narazila na rozplizlou texturu. Za zmínku stojí i audiočást hry, především vynikající dabing jednotlivých postav. Pochvalu si zaslouží i povedený soundtrack, na němž se podílelo mnoho současných umělců. Hra mimochodem vyšla s CZ titulky, které má na svědomí Filip Ženíšek (Zaklínač 3).

Cyberpunk 2077 - 3

Youtube video

Hra CP 2077 od studia CD Projekt Red je vynikající hrou, která bez problémů vydrží desítky, možná i stovky hodin. Disponuje propracovaným světem, dobře napsanými postavami a především zábavnou a skutečně zajímavou příběhovou linií, jejíž vývoj můžeme svými rozhodnutími ovlivnit. CP 2077 v moji recenzi získal 85 %.

Související: