Dark Souls 3 – recenze hry

Dark Souls 3 je již třetí díl ze série Souls, fanouškovská základna je obrovská a vývojáři z FromSoftware jsou cítit úspěchem a sebevědomím. Dark Souls 3 je dle mého nejlepší díl ze série Souls, možná si říkáte, že je odvážné tohle tvrdit, ale Dark Souls 3 kombinuje ty nejlepší prvky ze tří her od FromSoftware a to už je něco.

Na každém rohu číhající smrt, bouřkové mraky ženoucí se po obloze, popel poletující ve vzduchu a frustrující atmosféra. S tímhle vším přichází tušení, že v téhle hře to jen tak lehce nepůjde.

Dark Souls příběh

Jelikož jsem velký fanoušek Souls série tak jsem již nějaký skill měl, bez kterého pravděpodobně nepřežijete déle než 10 minut, ale i přes to pro mě zde bylo hodně nového.

Například zde přibyly pro každou zbraň unikátní schopnosti, které mě ze začátku zaujaly, ale později jsem byl zklamán.

TIP: Elden Ring – recenze hry

Tento systém funguje pouze jako doplněk bez kterého se obejdete.V multiplayer módu už je to něco jiného, zde jsou tyto schopnosti mnohem užitečnější, někdy dokáží rozhodnout o celkovém výsledku souboje. Dále zde už nejsou “humanity“, ale takzvaný “ember“. Ember zvyšuje počet životů, má tedy podobnou funkci jako v prvních Souls hrách. Toto jsou dvě nejvýraznější novinky, kterých si všimne ihned každý fanoušek Souls série.

Lokace

Co se týče lokací, je zde například starý dobrý Firelink Shrine z Dark Souls 1, stejně jako v prvním dílu, i teď propojuje všechny lokace a je to místo, kam se budete častokrát vracet. Některé lokace připomínají lokace z DS 1 a některé zase lokace z Bloodborne. Příběh v Dark Souls 3 si stejně jako v předchozích hrách, budete muset zjisti sami z útržků konverzace a z dění kolem sebe. Nebo si přečíst fóra na internetu a získáte komplexnější příběh.

Umírej pořád znovu a znovu

Jen co se pustíte do hry, začnete umírat. Smrt tady, smrt támhle, někdy pouhý kostlivec nebo rytíř správně nastrčený, aby na něj nebylo vidět. Občas vám nějaký ten boss pěkně zavaří, někdy klidně i na několik hodin. To se zde nováčkům stává úplně normálně.

TIP: The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Myslíte, že vám se to stávat nebude? Pokud je Dark Souls 3 vaší první hrou od FromSoftware pak jistě ano.

Konečný verdikt

Dark Souls 3 je velmi těžká, ale také velmi zábavná hra, máte se na co těšit, hlavně jde o to vytrvat a při porážení jednotlivých bossů být co nejvychytralejší. U této hry strávíte spoustu času a jakmile hru dohrajete, můžete si ji zahrát na NG+, což je hra se zvýšenou obtížností, ale také se zvyšují počty duší, které vám padají z nepřátel. Přeji vám hodně zábavy v této hře a myslím, že si tato hra jistě zaslouží vaši pozornost.

Související: