Darkest Dungeon vás zavede na výpravu do podzemí

Na tuto velice návykovou hru mě navedl kamarád. Hrál jí tenkrát nenápadně při hodině biologie a genetiky a gameska mě zcela oslovila již od sporadického pohledu.

Darkest Dungeon – recenze hry

Darkest Dungeon je RPG/Tahovka, ve které vedete skupinku udatných reků na nebezpečné výpravy do podzemí. Předně co vás praší do očí je fantastické komiksové zpracování grafiky. Vývojáři nešetřili snahou a podařilo se jim (i přes zdánlivou jednoduchost) vyrobit prvotřídní model nového RGP/tahovky.

Na cestách za podzemním dobrodužtvím na vás čeká zlato, vybavení a sláva.

Avšak každá mince má dvě strany, což je právě to, co dělá Darkest Dungeon tak originální hrou.

Úspěšná dobrodružství jsou často vykoupena úmrtím hrdinů, ztrátou cenného vybavení a dalšími nepříjemnostmi. Výpravy jsou náhodně generované a s různými stupni obtížnosti.

darkest dungeon skupina

Co je ale úplná novinka je to, že postavy mohou trpět dokonce stresem ,který se narůstajícími vypravami zvětšuje a různými nemocemi. Navíc je na cestách musíte krmit, léčit a starat se o ně. Vystresované  postavy ztrácí svoje mimořádné schopnosti a při nadměrném stresu mohou postavy odmítnout další dobrodružtví. Na redukci stresu slouží například kostely, hampejzy, nálevny a hazardní hry, na léčení slouží zase místní špitál. Všechny tyto vymoženosti najdete v domovském městečku, které si za získané suroviny vylepšujete.

darkest dungeon 01

Hra se vyznačuje obecně velkou obtížností. Na vše máte jeden pokus. Pokud na výpravě selžete, tak nelze nic vrátit ani načíst. Postavy zůstanou mrtvé a vybavení nenávratně ztraceno. Avšak pokud nejste poseroutkové, kteří se nezaleknou velké obtížnosti hry, zkuste pokořit všechny Bossy této hry. A já vám garantuji, že Vás hra odmění hodinami a hodinami zábavy.

Závěrem jen pár slov. A to: Good Luck and Have Fun.

  • Původní datum vydání: 19. ledna 2016
  • Vývojář: Red Hook Studios
  • Vydavatel: Red Hook Studios
  • Návrhář: Tyler Sigman
  • Platformy: PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo Switch, Microsoft Windows, Linux, iOS, Mac OS

Podobné hry: