Farm Together – recenze hry

Farm Together je jednoduchá, relaxační hra s příjemnou grafikou, u které může člověk úplně vypnout. Jak už název napovídá, jde jednoduše o farmaření. Sázíte plodiny, sklízíte stromy, staráte se o zvířata, o květiny, rybaříte,… Zkrátka děláte všechno, co se na farmách obvykle dělá, jen v dost zjednodušené formě.

Když pak ze sklizně vyděláte dostatek peněz, můžete svou farmu rozšiřovat, zkrášlovat a vylepšovat. A to je více méně vše zajímavé, co se ve hře dá dělat. Hra začne být velmi brzy repetetivní a pravděpodobně si od ní budete chtít dát chvíli pauzu.

Nicméně, pro lidi, kteří mají rádi mírumilovné hry s příjemnou atmosférou, je hra Farm Together jako dělaná. Dokonale si u ní odpočinete a po chvíli hraní vás přivede do jakéhosi příjemného transu, kdy byste nejradši všeho nechali a šli spát. Jednoduchá mechanika sázení, sklízení a budování vás zkrátka přiměje na nic nemyslet a naprosto se ponořit do jednoduchosti této hry.

Farm Together

Repetetivnost hry je navíc částečně kompenzována častými eventy, které ve hře jsou. Většinou je nový event každých pár týdnů, někdy dokonce i dnů, obvykle jde však jen o sázení nějakých speciálních plodin, jejichž sklizní pak získáváte odměny. I samotné eventy se proto mohou brzy omrzet. Pokud vás však hra baví, i takovéto jednoduché eventy uvítáte, protože získáte další pěkné věci na svou farmu nebo pro svého avatara. Eventy se však každý rok opakují, takže jakmile všechny během jednoho roku odehrajete, další rok už vás nic nového nečeká.

Nejzajímavější částí hry je způsob, jakým v ní mohou hráči kooperovat. Jakmile dosáhnete určité úrovně farmy, je prakticky nemožné se o ní postarat sám, protože farma je pak skutečně obrovská. V této chvíli vám mohou přispěchat na pomoc ostatní hráči, kteří u vás mohou dělat vše, co jim v nastavení farmy povolíte.

Pokud u vás budou např. sklízet, veškeré peníze půjdou na účet vaší farmě, avšak zkušenosti jim. Navíc za pomáhání na cizích farmách hráči získávají boost, díky kterému pak dostávají bonusová procenta za prodej na své vlastní farmě. Ačkoliv mi tento systém přijde zajímavý, musím říct, že na mou vlastní farmu moc lidí nechodí, přestože už ji mám obrovskou. Na menší farmy, než je ta moje, však chodí vypomáhat spousta hráčů. Nevím jistě, čím přesně je to ovlivněno, hru to nicméně nijak nemění.

Takže, abychom to shrnuli, hra Farm Together je perfektní hrou pro ty, kdo chtějí u hraní úplně vypnout, na nic nemyslet a odpočívat. Pro milovníky akčnějších her však může být toto jednoduché farmaření velmi nudné.

Doporučujeme: