Hra na Android – Call of the Cthulhu: Wasted Land

Pokud máte rádi tahové strategie na úrovni, tak by vaší pozornosti neměla uniknout zajímavá pařbička nesoucí název Call of the Cthulhu: Wasted Land.

Call of the Cthulhu: Wasted Land

Tato hra v sobě skrývá nesmazatelné RPG prvky a děj je zasazený do ožehavého období 1. světové války. Dostanete se do nelichotivé situace daleko za nepřátelskou linii, kde je několik málo britských vojáků odkázáno pouze na své schopnosti zdatných válečníků. Musí čelit mnohým nástrahám, okultistickým vyznavačům i nepřátelským vojákům. Dech beroucí výprava je lemována senzačním příběhem s potemnělou atmosférou.

Přečtěte si: Call of Cthulhu – recenze PC verze hry

Celá hra je vystavena na tradiční hratelnosti, kde budete používat skupinku 4-6 vojáků podle dané mise. Každý z nich je obdařen několika základními rysy a speciální vlastností. V průběhu hry přerozdělujete akční body, které vaše hrdiny vylepšují k samé dokonalosti.

Call of the Cthulhu - Wasted Land

Těšit se můžete jak na klasické střelné zbraně, tak i pár příjemných kouzel, které celé hře dodají na nezaměnitelnosti. Každá mise je ve své podstatě naprosto odlišnou záležitostí, kde vás čekají rozmanité úkoly. Buď budete pověřeny dojít na určité místo v daném časovém limitu, nebo se budete muset pokusit ubránit svou pozici po dobu předem stanovených kol. Vaší cestu zkříží velký počet nepřátel i jejich velitelů, na které budete potřebovat více, než jen kapku štěstí a vycvičené prsty.

call-of-cthulhu-the-wasted-land

Určitě oceníte, že se vývojáři snažili vyhnout zaběhlému stereotypu mnoha podobných her a každé kolo přináší zajímavé prvky. Prostředí se plynule proměňuje a to předesílá dlouhé hodiny skvělé zábavy.
Hra má celkově svižný průběh a nenarazíte v ní na žádný problém. Souboje jsou velmi jednoduše vyřešené, což opětovně přidává plusové body k hratelnosti. Dejte si však velký pozor v přerozdělování bodů a nákupu vybavení, tyto chvíle rozhodují o celkové budoucnosti vaší úspěšnosti.

Call of the Cthulhu - Wasted Land

Nemusíme zdůrazňovat, že tento krok nelze již vrátit. Pod tíhou špatného výběru vám nepomůže ani restart, jediné východisko je hrát celou hru od znovu. Tento fakt je jediným nedostatkem, který v této hře nalezneme, jinak jde o bezvadnou porci kvalitní zábavy, u které se dá strávit i několik hodin v kuse.

Hra vznikla pod taktovkou velmi nadaného polského týmu Red Wasp Design, která tímto v podstatě debutuje na poli Android her, proto jim můžeme nepatrné chyby odpustit a zároveň se těšit na jejich další herní skvosty.

Zahraj si i další hry na mobilu.

Související: