Call of Cthulhu – recenze PC verze hry

Rozhodně každý věrný fanoušek H. P. Lovecrafta se nemohl dočkat, až vyzkouší hru Call of Cthulhu, jenž byla vytvořena na motivy již zmíněného autora. Ale je hra skutečně tak dobrá, jako knižní předloha?

Staňte se na chvíli soukromým detektivem a rozluštěte, co se děje na tajemném ostrově

Děj se točí okolo soukromého detektiva Edwarda Pierce, veterána, stále traumatizovaného událostmi z války. Hrozí mu odebrání licence, a tak přijme velmi podivný úkol. Rozluštit záhadnou smrt rodiny Hawkingsových na ostrově Darkwater, který kdysi býval úspěšnou velrybářskou základnou, nicméně po ulovení největší a nejzvláštnější velryby se ostrov pomalu propadl do zkázy a ukázal své děsivé tajemství.

Call of Cthulhu

Výrobce hry je Cyanide Studios, hra byla vydána ke konci roku 2018. Oproti dřívější hře s názvem Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth všichni očekávali zlepšení hlavně herní grafiky, která byla zastaralá. No, a to se vskutku povedlo.

Tato hra vyniká poměrně velmi dobrou grafikou. Hrůzostrašné vyobrazení ostrova zahaleného v mlze Vám bude připadat skutečně nepříjemné. Monstra a vedlejší postavy jsou graficky dobře propracované. Až totiž uvidíte jednoho z hlavních postav, znetvořeného pána ostrova a chytí Vás svými chapadly pod krkem, naskáče Vám pořádná husí kůže.

Příběh jako takový je nalajnovaný, určuje Vám přesně, kam máte kdy jít.

Hru bych označila jako strašidelnou adventuru, u které by se hustá atmosféra dala krájet.

Máte šanci si prohlédnout další Lovecraftova monstra v různých knihách, které můžete na své cestě osudu nalézt, což je pro fanoušky určitě velké plus.

Příběh jako takový je propracovaný, špatné je přesouvání se mezi scénami bez možnosti dojít si sám na určité místo. Velká škoda je, že hra, jenž nese ve svém názvu Cthulhu, tak toto monstrum se tam objeví prakticky na pár vteřin. Jinak o něm není téměř žádná zmínka. Propracovaný není ani systém honiček a schovávání se. Stačí totiž zaběhnout za roh, přikrčit se a nepřítel Vás přestane sledovat. Ovšem i přes to ve hře existuje několik momentů, kdy můžete zemřít a věřte, že minimálně při setkání s Ohýbačem dimenzí se tak několikrát stane.

Klady +

  • České titulky
  • Povedená grafika
  • Zajímavý příběh
  • Možnost se rozhodnout po svém
  • Dobré zpracování stupňujícího se šílenství

Zápory –

  • Krátký příběh (cca 10 hodin hraní)
  • Některé postavy nemají dostatečný prostor a vy se s nimi nesžijete a je Vám tudíž jedno, co se s nimi stane
  • Nelze jí hrát po chvíli znovu, jelikož konec je prakticky skoro vždy stejný
  • I když se lze rozhodovat, Vaše volba nemá nějaký extra dopad na děj hry

Call of Cthulhu 2

Celkově bych tuto hru hodnotila 8/10. Kdo ocení pěkné zpracování, strašidelnou atmosféru a máte nervy na to, umřít několik mnohokrát za sebou, směle do toho. Jako zábava na zimní večery to určitě postačí. :)

Hra vyšla na PC, PS4 a Xbox one.

Zdroje obrázků: Pcworld.com, Microsoft.com

Související recenze her: