Ratchet and Clank: Rift Apart – recenze hry

Pojďme se dnes podívat na další skvělou akční adventuru Ratchet and Clank: Rift Apart. Tato hra je volným pokračováním prvního dílu z roku 2013 s názvem Into the Nexus od vydavatele Insomniac Games Pokud jste, ale o prvním dílu ještě neslyšeli, tak to vůbec nevadí příběh této hry skoro vůbec nenavazuje na příběh z prvního dílu, a tak si toto pokračování užije i ten který ještě o této sérii nikdy neslyšel.

Video ze hry

Celá hra je navíc nově kompletně s českými titulky, a tak ji může hrát skoro každý.

Ratchet and Clank: Rift Apart recenze

Příběh začíná velkolepou oslavou výjimečných hrdinských činů dvou protagonistů této hry, která se neobejde bez ohňostrojů, konfet a obřích nafukovacích postav. Hra je animovaná. A už na první pohled mne v původní animaci úplně pohltila a žasl jsem úžasem. Za mne se jedná snad o jednu z nejlépe zpracovaných animovaných her, které jsem doposud hrál.

Ratchet and Clank: Rift Apart

Ale teď zpátky k příběhu na začátku se zde také koná oslava ve velkoměstě Megalopolis, která má vyvrcholit předáním daru, který robot Clank svému parťákovi připravil – nástroj zvaný Dimenzionátor má Ratchetovi pomoci vydat se do jiných vesmírů a pátrat po svém ztraceném druhu. Avšak vše se úplně nepodaří a do dějové linie nám přibude hlavní záporák Dr. Nefarious, jenž se Dimenzionátoru zmocní. Tím Rachetovi a Clarkovi zadělá na pořádný problém.

Ratchet and Clank: Rift Apart 2

Díky dimenzátoru a riftům, které se v této části často vyskytují se jmenuje i toto pokračování. Trhliny (Rifty) v časoprostoru fungují naprosto báječně, v celé řadě akčních sekvencí vás hra s bleskovou kadencí protáhne několika prostředími což jsem jako náročný hráč velice ocenil. Po prekérní situaci v Megalopoli se Ratchet dostává do jiného vesmíru a objevuje se v Nefarious City. Zde se hlavně naučíte obratné pohyby, které vám poté pomohou v pozdější části hry. Ze začátku začínáte sice s obyčejnou pistolí a brzy dostane brokovnici, to jsou ale jen úplné základy vašeho vybavení.

Ratchet and Clank: Rift Apart

Brzy do rukou dostanete třeba konev, které z nepřátel nadělá lístečky obrostlé sochy. Samozřejmě se postupem času vylepšují a dají se zde získat i různé kostýmy na vaše hrdiny. Příběhově se jedná spíše o jednu z těch slabších her, ale o dobrodružství zde nebylo rozhodně nouze. Hra je ale poměrně náročná na výkon.

Závěrečné hodnocení

Ale, celkově se jedná o skvělou a dobrodružnou hru ve které si každý najde to svoje. Kadence nápadů, technická dokonalost, a hlavně svižnost. Ratchet & Clank: Rift Apart zvládá to, co tolik moderních her ne. A za mne se jedná o jednu z nejlepších her roku 2021. A navíc CZ.

Koupit hru na Heureka.cz

Verze pro Playstation 4

Verze pro PS5

 

Podobné hry: