Jaké je GTA V na PC, Xbox 360 a PS4

Jaké jsou rozdíly ve hraní Grand Theft Auto 5 na počítači, herní konzoli Microsoft Xbox 360 a Sony Playstation 4?

GTA 5 je sice starší hra, ale stále je jedna z nejprodávanějších. Co je důvodem, proč ji mnozí hráči a hráčky po celém světě paří na počítačích i konzolích?

Poprvé gétéáčko vyšlo pro konzole Xbox360 a Playstation 3 před 3 roky. Je to neskutečně hratelná gamesa, kde můžete plnit mise a úkoly, nebo se volně pohybovat po městě na mnoha různých dopravních prostředcích.

Dopravní prostředky ve hře

 • Auto
 • Motorka
 • Autobus
 • Kamion
 • Loď
 • Kolo
 • Čtyřkolka
 • Vodní skůtr
 • Závodní bugyna
 • Letadlo
 • Vzducholoď

GTA 5 na xbox 360

První konzole, kde jsem gta dohrál. Sice chyběla angličtina, jako u většiny konzolových her, ale zase to vynahradilo ovládání, protože na gamepadu se auta i letadla nebo vrtulníky ovládají mnohem lépe než na klávesnici u pc. Grafika je na svou dobu opravdu pěkná a nikde nic necuká, jako když hrajete třeba na slabším pc.

GTA V na PC

Důvodem, proč jsem si koupil hru i na počítač, byla hlavně čeština, resp. CZ titulky.

Čtěte pokud vám po aktualizaci hry nejde čeština.

Horší věc je ta, že i když jsem si myslel, že mám dobré pc, v kombinaci s 24“ monitorem, který má rozlišení 1920×1200 se to prostě hrát nedá, grafiku mám „pouze“ s 1 GB ram a to je na gta opravdu málo a ještě je nutné detaily stáhnout na minimum.

Sice jsem z generace,  kdy na grafiku moc nekoukám, důležitá je hratelnost, ale když hra 3x cukne během minuty, to už i na mě je moc.

Takže jsem začal řešit, jak dál a proto jsem koupil PS 4.

GTA V na PS4

Sice Grand Theft Auto není jediný důvod, proč jsem Sony Playstation 4 Pro chtěl, ale je to jeden z nich.

Hru jsem tedy koupil potřetí :) a pustil se do akce od začátku, který už znám nazpaměť. Je to jedním slovem paráda. Grafika a detaily na plno :) (resp. zde se nikde nic nenastavuje), ale aby to takto vypadalo na PC, muselo by to být pořádná herní mašina alespoň za 40 000kč. A kdo chcete zažít opravdovou zábavu, zkuste cheaty do pětky gta.

Navíc pařit v obýváku na gauči a více než metrové tv a s prostorovým zvukem z domácího kina je rozhodně lepší zážitek než se krčit u pc na kancelářské židli se sluchátkama. Navíc nový PS4 gamepad, nejen, že podle mého názoru lépe padne do ruky než ten z xbox-u, ale navíc má integrovaný mikrofon a bliká, takže pokud vás honí policie, nejen, že slyšíte jakoby z vysílačky zvuk z gamepadu, ale také bliká střídavě červeně a modře. Taková blbůstka, ale potěší :)

Zkrátka, je to můj subjektivní názor, ale přestože jsem byl dříve pc hráč, nyní je čas se posunout a stát se hráčem konzolovým.

Dohrál jsem všechny verze GTA které vyšly, 1, díl II, 3, Vice City, San Andreas, GTA 4 i poslední díl V.

grand theft auto hry

Už teď se těším, až vyjde Grand Theft Auto 6.

Související:

Jak na update GTA V na PS5