Mafia 2 recenze hry + návod

Dnes se podíváme na recenzi hry Mafia 2. Podíváme se na hru, na kterou se čekalo 5 let a od které se očekávalo mnoho … Podíváme se o jaký druh hry se jedná , jaké přinesla změny , novinky, čeho se nevyvarovala a co se jí naopak podařilo.

Youtube video návod na všechny Mafia 2 kapitoly (mise)

Pokud by vás zajímalo, kolik má hra počet kapitol (chapters), tak jich je celkem 15.

Kapitola 1 – Domovina (The Old Country)

Kapitola 2 – Domov, sladký domov (Home Sweet Home)

Kapitola 3 – Nepřítel státu (Enemy of the State)

Kapitola 4 – Murphyho zákony (Murphy’s Law)

Kapitola 5 – Pila (The Buzzsaw)

Kapitola 6 – Dobře strávený čas (Time Well Spent)

Kapitola 7 – Vzpomínka na Francesca Potenzu (In Loving Memory of Francesco Potenza)

Kapitola 8 – Divočáci (The Wild Ones)

Kapitola 9 – Drsňák a účetní (Balls and Beans)

Kapitola 10 – Pokojová služba (Room Service)

Kapitola 11 – Náš přítel (A Friend of Ours)

Kapitola 12 – Mořský dar (Sea Gift)

Kapitola 13 – Odejít od draka (Exit the Dragon)

Kapitola 14 – Schody do nebe (Stairway to Heaven)

Ta se týká i vykrádání obchodu.

Kapitola 15 – Per aspera ad astra

Mafia 2 recenze

Mafia 2 představuje akční hru, která se dějem vrací do 40. let 20. století. Příběh ale nezačíná hned v USA , ale u vojína Vita, který bojuje ve 2. světové válce za USA na Sicílii. Poté co je raněn se vrací do USA, kde se musí vyrovnat s dluhy rodiny a špatnou ekonomickou situací své země. Poté co zjistí, že normální prací své dluhy nesplatí, postaví se po bok svého přítele z dětství Joa a dělají ne zrovna legální akce. Po několika trampotách se Vito ocitá ve vězení, kde se setkává s účetním jednoho mafiánského bose. Vito se po vězení dostává s Joem do rodiny mafiánského bose a plní pro něj znovu nelegální úkoly, kterých je celá řada …

Ke hře Mafia II

Jak jsem již napsal jedná se o akční hru z mafiánského prostředí 40. a později 50. let 20. století. Hra se pyšní scénářem, příběhem, zápletkami i dialogy, které dělají ze hry špičku. Ve hře nenajdete jen prázdné dialogy vše je pro příběh velmi důležité. Mafia 2 je dokonale zpracovaná jako interaktivní film, který je ovšem hrou. Už od počátku zdobí hru perfektní grafika. Oproti prvnímu dílu se druhý díl chlubí realistickým přiblížením života Mafie.

Ve hře dominují krásné pěstní souboje, které většinou končí efektním i efektivním vystříknutím krve.

Ve hře je také detailně zpracováno prostředí. Oproti prvnímu dílu můžeme chodit do obchodů kupovat jídlo, oblečení, opravovat auta apod..

Posledním kamínkem do mozaiky je město, které je krásně vykresleno a úplně z něj sálají 40. a 50. léta 20. století. Co se také podařilo je skrývání před kulkami nepřátel, můžete se skrýt za jakoukoliv překážku, efektně také působí například odštěpování zdí od kulek nepřátel. Zajímavě vybalancována je schopnost spolubojovníků někoho trefit, prostě už se trefí a nestřílí o půl metru vedle.

Hratelnost

Z tohoto pohledu se čekání na další díl vyplatilo. To se ovšem nedá říct o některých věcech z hratelnosti. První věcí, kterou bych vytkl je ježdění v autech. Auta velmi ale opravdu velmi plavou po silnicích a udržet je na vozovce je velmi těžké. Další věcí, kterou bych vytkl je množství života ve hře. U řady akčních her máte možnost nějak doplnit množství života u Mafie II to tak není, prostě když Vám život ubyde, čekáte až se Vám doplní na určitou úroveň, a když chcete, aby jste měli plno musíte se najíst nebo napít…

mafia 2

Hře bych také vytkl pomalou dějovou linii – prostě pořád čekáte na nějakou akci, kapitola většinou začíná probuzením, oblečením, dlouhé rozhovor, dlouhé a často nudné jsou také chvíle za volantem, které Vám sice zpříjemní rádio, ale to je tak všechno. Ve hře chybí nějaké to jednoduché dovádění, jako byla Jízda u prvního dílu nebo tu chybí nějaké vedlejší mise apod. Další diskutabilní věcí jsou ve hře peníze, které neutrácíte nijak účelně – nemůžete si koupit nejlepší bourák ve městě a jezdit jako pán, naopak vylepšení aut moc znatelné není, můžete si tedy koupit jídlo, oblečení, ale to je všechno …

Zhodnocení

I když jsme na Mafii 2 čekali 5 let čekání se myslím vyplatilo. Dějově opět velmi zajímavá hra, ale někdy to hratelně skřípá. Grafika je velmi povedená, ale jak říkám hratelně je ještě co zlepšovat a dá se říci, že první díl byl plynulejší a jiskrnější.

Aktuálně si můžete zahrát verzi Definitive edition, remake má vylepšenou grafiku a jde nejen na pc, ale i na PS4 nebo PS5.

Nyní je v prodeji již třetí díl Mafie, přečtěte si recenzi.

Související:

Mafia 1 Definitive Edition – recenze hry