Resident Evil 2 Remake – recenze hry

Na začátku letošního roku nám byla představena dlouho očekávaná novinka, kterou není nic jiného, než předělávka legendárního Resident Evil 2, jakožto nejoblíbenějšího dílu celé série.

Více dobrodružství zábavy i napětí tak přichází pod názvem Resident Evil 2 Remake, jehož vývojáři si od něj slibovali mnoho a opravdu se nemýlili. Jedná se o opravdovou pecku.

Recenze

Přímo v příběhu oproti původní verzi prakticky žádné změny nenajdete. Leon i Claire nadále statečně setrvávají a je pouze na Vás, kterého z nich si zvolíte. Mimo příběh se však odehrálo mnoho zásadních změn, díky kterým bude Váš zážitek z této hry ještě silnější.

Resident Evil 2 Remake

Určitě stojí za zmínku upravená perspektiva. Z původních statických kamer přešli vývojáři na moderní pohled ze třetí osoby, který prožitek opravdu umocňuje a hráče jakoby vtahuje do hry. Další zásadní novinky si můžete všimnout již při prvním spuštění hry, grafika je totiž na naprosto rozdílné úrovni, oproti původní verzi. Jedná se o tu nejlepší technologii, kterou na současném herním trhu můžete najít. Hra je perfektní i pro úplné nováčky v Raccoon City, městě plném nadlidsky silných mutantů a krvelačných zombie.

Resident Evil 2 Remake 2

Hra je plná opravdu hrůzostrašných scén, scén plných hrůzy a brutálních zážitků, které jsou až děsivě realistické. To vše v podání dvou hlavních představitelů hry, policejního nováčka Leona S. Kennedyho a mladé studentky Claire Redfieldové, kteří ve stejnou chvíli přijíždějí do Raccoon City, každý však z jiného důvodu.

Resident Evil 2 Remake 3

Pro oba se však hned první den po příjezdu do „Města Mývalů“ stává naprostým hororem a jsou nuceni bojovat o holý život. Hlavním záporákem, se jim, jako v původním díle, stává společnost Umbrella, která nese zodpovědnost za všechny problémy ve městě. Zda Umebrellu porazíte nebo se stanete pouze její další loutkou bez duše, je již pouze na Vás.

Doporučujeme i tyto hru: