Resident Evil 2 Remake – recenze hry

Na začátku letošního roku nám byla představena dlouho očekávaná novinka, kterou není nic jiného, než předělávka legendárního Resident Evil 2, jakožto nejoblíbenějšího dílu celé série.

Více dobrodružství zábavy i napětí tak přichází pod názvem Resident Evil 2 Remake, jehož vývojáři si od něj slibovali mnoho a opravdu se nemýlili. Jedná se o opravdovou pecku.

Přímo v příběhu oproti původní verzi prakticky žádné změny nenajdete. Leon i Claire nadále statečně setrvávají a je pouze na Vás, kterého z nich si zvolíte. Mimo příběh se však odehrálo mnoho zásadních změn, díky kterým bude Váš zážitek z této hry ještě silnější.

Resident Evil 2 Remake

Určitě stojí za zmínku upravená perspektiva. Z původních statických kamer přešli vývojáři na moderní pohled ze třetí osoby, který prožitek opravdu umocňuje a hráče jakoby vtahuje do hry. Další zásadní novinky si můžete všimnout již při prvním spuštění hry, grafika je totiž na naprosto rozdílné úrovni, oproti původní verzi. Jedná se o tu nejlepší technologii, kterou na současném herním trhu můžete najít. Hra je perfektní i pro úplné nováčky v Raccoon City, městě plném nadlidsky silných mutantů a krvelačných zombie.

Resident Evil 2 Remake 2

Hra je plná opravdu hrůzostrašných scén, scén plných hrůzy a brutálních zážitků, které jsou až děsivě realistické. To vše v podání dvou hlavních představitelů hry, policejního nováčka Leona S. Kennedyho a mladé studentky Claire Redfieldové, kteří ve stejnou chvíli přijíždějí do Raccoon City, každý však z jiného důvodu.

Resident Evil 2 Remake 3

Pro oba se však hned první den po příjezdu do „Města Mývalů“ stává naprostým hororem a jsou nuceni bojovat o holý život. Hlavním záporákem, se jim, jako v původním díle, stává společnost Umbrella, která nese zodpovědnost za všechny problémy ve městě. Zda Umebrellu porazíte nebo se stanete pouze její další loutkou bez duše, je již pouze na Vás.

  •  
  •