Minecraft Dungeons – recenze hry

Minecraft dnes zná snad každý. Ale co takhle nová hra od švédského studia Mojang jménem Minecraft Dungeons, která byla oficiálně vydána 26. května 2020 a za tu dobu si hru koupilo nebo stáhlo skoro 10 milionů lidí.

Hra Minecraft Dungeon recenze

Kdybych měl zkráceně popsat, o co jde, tak se ve zkratce jedná o Diablo hru po grafické stránce předělanou do světa Minecraftu. Jako ve většině diablovek, je i zde hlavním úkolem probojovat se všemi dungeony a porazit hlavního záporáka. Ten se jmenuje Arch-Illag a určitě vás pěkně potrápí.

Minecraft Dungeons

Na začátku si vyberete vzhled vašeho hrdiny. Zatím tu je však velice omezený výběr postav, ale časem by měly přibýt další. Můžete si zde také vybrat jestli budete hrát například s kamarádem nebo sami.

TIP: Darkest Dungeon – recenze hry

Celkově můžete hrát dokonce až ve čtyřech, což jsem velice ocenil. Rozhodně vám doporučuji první variantu (mluvím z vlastní zkušenosti). V této hře je každý dungeon odlišný a to hlavně prostředím. Celkově musím uznat že hra nevypadá po grafické stránce vůbec špatně.

Minecraft Dungeons 2

Na dokončení daného dungeonu máte pouze tři pokusy, poté se vrátíte zpátky do svého tábora a odtud musíte vyrazit znovu do boje. Projít jeden dungeon mi zabralo skoro tři čtvrtě hodiny. Dohromady ve hře ale musíte projí celkem 9 dungeonů. Z nepřátel a truhel padají předměty jako brnění, zbraně a nebo lektvary. Na konci levelu si také můžete svoji výzbroj enchantovat (neboli očarovat). Navíc zde můžete mít i svého mazlíčka, který vám na vašich dobrodružstvích bude pomáhat. Mezi ně patří například netopýr, lama a mnoho dalších.

Minecraft Dungeons 3

Celou hru zde sbíráte také emeraldy (neboli zelené drahokamy), které vám poté slouží jako platidlo a můžete si za ně koupit například lepší vybavení. Postupem času by v této hře měli přibýt i nějaké ty minihry nebo další dungeony, která si bude možné v případě zájmu do hry dokoupit.

Video

Hodnocení

Minecraft Dungeons si zahrají jak mladší, tak i starší hráči. Je to za mě velice vyspělá hra s nádhernou grafikou. Nesmím zapomenout ani na promyšlený systém vylepšování výzbroje a zbraní. Celkem mile mě také překvapil také mód až pro čtyři hráče. Samozdřejmě jsem na této hře našel i pár nedostatků například drobné bugy mobů, hra se dá dohrát za pouhé čtyři hodiny, a chtělo by to ještě nějaké ty postavy zdarma ale i tak bych hru doporučil všem malým i velkým hráčům, kteří si hraní chtějí spíše užít.

Koupit hru Minecraft Dungeons

Verze pro Playstation 4

Verze pro Xbox One

Verze pro PC

 

Související: