Papa’s pizzeria – recenze hry

Oblíbená série online her Papa’s o vaření a vedení restaurace má mnoho podob. Můžete vařit nebo péct téměř cokoliv vás napadne – od koláčů a donutů, přes těstoviny a tradiční pizzu až po sushi. Každá hra má podobný postup, ale každá je jedinečná a jistě vás zabaví.

Jakou verzi vybrat?

První a originální hrou je právě Papa’s pizzeria, ostatní jsou ale novější a mají více možností. Pro zajímavější hraní bych doporučila Sushirii nebo Freezerii, nebo prostě to, na co zrovna máte chuť.

Při hře se vám totiž možná budou sbíhat sliny, při pohledu na chutnou zmrzlinu se šlehačkou nebo vámi čerstvě upečené koláče.

Papas pizzeria 4

Každá restaurace má i hezké okolí, podle toho kde se prodává. V přírodě, na pláži, v obchodním centru…

Jak hra probíhá?

Na začátku si vyberete postavu, za kterou budete hrát. Postavy jsou u každé hry jiné. Někdy si můžete ale vytvořit i vlastní.

Papas pizzeria 2   Papas pizzeria 3

V každé hře mají postavy jiný příběh o tom, jak se do restaurace dostaly. Příběh se vám přehraje hned po tom, co si je vyberete.

První den v restauraci máte trénink, takže vám ukazují, jak vše udělat, potom už pokračujete sami a zákazníci vás hodnotí.

Jako první vždy vezmete objednávku, kde vám zákazník řekne přesně, co mu máte udělat.

Papas pizzeria 7

Potom se už jen snažíte udělat jídlo, co nejlépe podle jejich popisu. U toho ale musíte brát objednávky i od ostatních zákazníků a nesmíte je nechat moc dlouho čekat.

Jako první musíte jídlo připravit na vaření, pečení, míchání nebo jinou činnost, která zabere určitý čas, potom už jen počkáte než se jídlo dodělá a nakonec ho ozdobíte podle představ zákazníka. Ten vám jídlo nakonec ohodnotí a ukáže se vám, jak se vám vedlo na každém stanovišti. Zákazník vám poté zaplatí podle toho, jak se vám jídlo povedlo.

Papas pizzeria 8    Papas pizzeria 5

Za peníze, které si takto vyděláte si můžete vylepšit vaše přístroje, dokoupit si oblečení nebo si vyzdobit restauraci.

Papas pizzeria 6

Po každém dni můžete do restaurace dostat nové zákazníky nebo nové ingredience a příchutě na vaše jídlo.

Papas pizzeria

Hodnocení

Hru hodnotím kladně. Má hezké animace a hodně možností, hlavně pokud hrajete déle. Je to taková oddechová hra, která může být opravdu zábavná. Doporučuji také hrát s více lidmi a střídat se, protože si to tak užijete ještě víc.

Pokud jste hry ještě nevyzkoušeli, tak jděte na to. Najdete je snad na všech herních serverech.

Vyzkoušejte také: