Divoké kmeny – nestárnoucí klasika mezi on-line hrami

Tribal Wars, neboli Divoké kmeny patří mezi klasické on-line strategie, které nezklamou nikoho. Do srdcí se vepsali několika tisícům vášnivých hráčů, kteří se každý nový svět připojují do svých vesnic.

Divoké kmeny – recenze hry

Tribal Wars je pravděpodobně jedna z nejznámějších on-line strategií u nás. Princip hry je celkem jednoduchý, avšak její dokončení je běh na dlouho trať a je také možné, že se Vám to nikdy nepovede.

Je zapotřebí chytrost, vytrvalost, dostatek času, ale také štěstí a zkušenosti. V ideálním případě je lepší, když hru začnete hrát s někým, koho dobře znáte.

Můžete se tak podporovat, sdílet zkušenosti, založit vlastní kmen a bojovat proti ostatním hráčům. Není to ale podmínkou.

Divoké kmeny

Jak začít?

Po klasické registraci dostáváte malou středověkou vesničku a Vašim úkolem je ji vybudovat a rekrutovat vojsko, které bude chránit vesnici nebo bojovat proti ostatním hráčům.

Poté je dobré buď vstoupit do kmene, který založil někdo jiný, nebo si můžete založit kmen vlastní. Kmen se skládá až ze 40 hráčů, kteří se pro vás stávají takovou novou rodinou. Tato ,,rodina’’ se domlouvá na útocích na ostatní hráče nebo kmeny, ale také brání své vlastní vesnice. Pokud máte štěstí na dobrý kmen, hra postupuje dále, vy už máte vesnici vystavenou a můžete obsazovat další a další. Pokud ne, tak vám vesnici pravděpodobně obsadí zkušený hráč a hra pro Vás končí.  Poté máte možnost buď začít znovu nebo si počkat na další svět, kde začínají všichni hráči od začátku a vy tak větší šanci na úspěch.

Tribal wars

Dle mého názoru, hru trochu kazí prémiové body. Ty lze zakoupit ve virtuálním obchodě za reálné peníze a ty poté utrácet ve hře za různé bonusové aktivity, rychlejší výstavbu budov nebo koupi surovin. Poté ovšem hra není úplně stejná pro všechny. Ten, kdo nemá prémiové body je ve hře značně znevýhodněn, o to je pak větší radost z úspěchu a třeba vyhrané války.

Tato hra od německého gigantu InnoGames určitě stojí za to vyzkoušet, ale pozor, je velice návyková.

Web: www.divokekmeny.cz

Podobné hry: