Total War: Three Kingdoms – recenze hry

23. května 2019 jsme se dočkali nové Total War. Tentokrát se nejedná o žádnou menší odbočku, ale o plnohodnotný díl s názvem Three Kingdoms z prostředí staré Číny.

Jak již napovídá název hry, námětem je bitva tří království, jež vychází ze stejnojmenného románu autora Luo Kuan-čunga. Příběh tedy nemá přesné historické podklady. To však samotnému hernímu zážitku v nejmenším nevadí a mnohé prvky jako zbroj jsou velice autentické.

Průběh hry Three Kingdoms

Zpočátku dostanete na výběr z generálů z každé frakce. Krom sympatií a vlastností postav je důležité zvolit i úroveň vaší pokročilosti. Pokud si věříte, můžete si vybrat například roli psance. Pro začátečníky jsou tu pak nejen méně nároční generálové, ale také prvotní tutoriál. Ti, kdo již mají se hrou zkušenosti, jej mohou přeskočit.

Už jste hráli? Total War: Attila – soumrak římského impéria

Celkově Three Kingdoms patří mezi nováčkům skvěle přizpůsobené díly a velmi často radí, jak pokračovat dál; ti, které by tato funkce otravovala, ji samozřejmě mohou vypnout. Příběhovou linku zvládnete během deseti až dvanácti hodin.

Total War: Three Kingdoms

Při dalším hraní, zvláště pak v případě bitev, se může dostavit určitá stereotypnost. Hra však nabízí velké rozšíření možností, a pokud přenecháte bitvu algoritmům, vyhrajete s velkými ztrátami a jen při početní převaze – větší úspěšnost určitě za častější opakování bitev stojí.

Další zajímavé novinky ve hře

Ve srovnání hratelnosti příliš velký rozdíl není. Největší změnou je větší důraz na strategii ve formě diplomacie – někdy je nezbytné uzavírat spojenectví, o kterých budete muset hodně přemýšlet, zda do nich jít, jen abyste první porazili většího nepřítele. Herní možnosti diplomacie také byly značně rozšířeny. Stejně tak si vývojáři dali záležet na rozvoji různých aliancí a koalic s dalšími frakcemi. Taktizovat tak budete muset nejen na bojišti. Grafika, byť to není u strategických her to nejdůležitější, je velice povedená a vytváří působivou atmosféru. Přidány byly i zajímavé novinky inspirované fantasy částí série, jako je například rozvoj hlavních postav hry.

Související: