Raid: Shadow Legends – recenze hry

Kdo se pohybuje na sociálních sítích, zřejmě mobilní hru Raid: Shadow Legends zná, minimálně z reklamních spotů, kterých si vývojáři z Plaria mohou dovolit mnoho a stejně tak nešetří penězi na propagaci prostřednictvím youtuberů. Jaká je však tato hra ve skutečnosti?

Raid: Shadow Legends – opravdu free to play zábava?

Gameplay není ničím výjimečný, snažíte se získat co nejsilnější hrdiny, kteří jsou rozděleni do několika frakcí, posíláte je do boje buď s umělou inteligencí, nebo v módu Aréna proti postavám ostatních hráčů a za vítězství dostáváte odměny: stříbrňáky, bez nichž neuděláte v podstatě nic, artefakty zvyšující vlastnosti hrdinů a střípky sloužící k získávání nových postav.

Raid: Shadow Legends

Obsahově toho hra nabízí spoustu. Můžete hrát příběh, soupeřit s ostatními hráči v Aréně nebo se připojit do klanu a s dalšími členy plnit úkoly. V aplikaci strávíte hodiny, ani nebude vědět jak, díky stále novým turnajům je náplň hry téměř nevyčerpatelná.
Po grafické stránce je Raid: Shadow Legends velmi propracovaná, jen musíte počítat s repetitivními vzhledy šampiónů, stačí změnit barvu vlasů a nová postava je na světě. Ovládání je jednoduché, v boji pouze volíte použité schopnosti vašich hrdinů a kromě občasného točení se postav v kruhu běží bez bugů.

Optimalizace ovšem není ideální a na slabších mobilech se hra může sekat.

Další trhlinou jsou časté aktualizace, po kterých někteří hráči hlásí zhoršení výkonu nebo odepření přístupu k účtu, což naštve zejména, vrazíte-li do něj reálné peníze.

Raid: Shadow Legends 3

Za vším hledej peníze

Čeho si všimnete hned, jak překonáte úvod a ukázku ovládání, je masivní monetizace. Raid: Shadow Legends se sice tváří jako free to play hra, ale reálně je postup bez investice peněz tak zdlouhavý, že odradí většinu neplatičů. Nejedná se jenom o neustále vyskakovací reklamní okna, ale též o různé turnaje nastavené tak, že na výhru v nich dosáhnete pouze použitím peněz. Vrcholem všeho jsou střípky rozdělené do několika úrovní vzácnosti a samozřejmě, čím vzácnější střípek, tím menší šance na jeho bezplatné získání.

Raid: Shadow Legends 2

Vývojáři se poté nemohou divit záplavě stížností, když si hráči koupí dva legendární střípky (za cca 1200 Kč) a dostanou z nich pouze epické šampiony. Ano i při koupi předražených nejvzácnějších střípků máte stále minimální šanci na získání legendárního hrdiny.
Mně osobně (a nejsem jediná) se stalo, že po zaplacení uvedené ceny si Plarium stáhlo z mého účtu ještě peníze navíc, za co, se mi nepovedlo zjistit.

Hra pro trpělivé, nebo bohaté

Raid: Shadow Legends je po herní stránce kvalitní mobilní aplikace, která vás zabaví na dlouhé hodiny a možná se stanete fanouškem postav a jejich příběhů, o nichž budete natáčet videa na YouTube.
Musíte si ale dávat pozor na různé marketingové triky až podvody, abyste neutopili ve hře rodinný rozpočet. Pokud však budete dostatečně trpěliví, dosáhnete se štěstím i na svého prvního legendárního šampiona, aniž byste utratili jedinou korunu.

Související recenze her: