UFC 4 – recenze hry

Videohra s titulem UFC 4 představuje bojový simulátor z prostředí smíšených bojových umění, tzv. MMA, které v současné době nabírá na popularitě. Hra byla vydaná společností Electronic Arts v roce 2020 a aktuálně je dostupná na platformách PlayStation 4 a Xbox One. Odhodláte se vstoupit do klece a utkat se všemi hvězdami prestižní organizace UFC?

UFC 4 recenze – vžijte se do role profesionálního zápasníka

Simulátor učaruje nejen vášnivým fanouškům MMA. Těšit se můžete na kvalitní grafiku, intuitivní ovládání, řadu útočných kombinací a úderů. Věrnosti navíc přidává i plynulost soubojů a možnost mít pohyby zápasníka stále plně pod kontrolou, tedy i po „přenosu“ zápasu na zem. Hra tak přináší oproti předchozím titulům daleko realističtější zážitek.

Do zápasů proto raději vstupujte s promyšlenou strategií a chladnou hlavou, protože každá chyba vás bude stát energii a sílu!

UFC 4

Herní režimy

Kariéra

Již při prvním spuštěním hry jste vyzváni ke tvorbě vlastního bojovníka, čímž započnete první krok v příběhu neznámého bojovníka, kterého vedete přes tvrdé souboje ve zprvu neznámých organizací až na samotný vrchol žebříčku v UFC. Máte na to stát se bojovou superhvězdou?

Offine módy

V rámci klasicého módu „Fight now“ máte možnost zvolit si vybraného bojovníka, jeho soupeře, místo zápasu. Rovněž lze „míchat“ zápasníky z různých váhových kategorií dohromady. To znamená, že můžete proti bojovníkovi z muší váhy postavit obra z těžké váhy, což na reálném turnaji nikdy nespatříte! Novinkou ve volbě prostředí je kromě nabídky z klasických hal i režim „Back Yard“ z prostředí venkovního pouličního boje nebo „Kumite“ z asijského prostředí ve stylu filmu Krvavý sport.

TIP: EA Sports UFC 3 PS4 beta

Mód „Stand & Bang“ se vyznačuje pouze bojem v postoji, tzn. v rámci tohoto módu není možný grappling, wrestling či použití některé ze submisí.

„Knockout mode“ je rychlý, možná až trochu zběsilý a zábavný mód, ve kterém je jediným cílem svého soupeře knockoutovat s použitím řady úderů a kopů. Jedinou možnou cestou k vítězství je drtivé KO!

Online módy

Další novinkou simulátoru je několik online módů, konkrétně se jedná o „Blitz Battles“ – krátké zápasy, ve kterých se pravidla neustále mění a „Online World Championships“, ve kterém se účastníte bojových turnajů proti soupeřům online.

UFC 4 - 2

Aktualizace a Jiří Procházka

Vývojáři videohru neustále aktualizují v závislosti na současné situaci v UFC, tzn. mění šampióny jednotlivých váhových divizí nebo přidávají nové bojovníky. Především pak čeští fanoušci ocení, že byl do hry přidán i český zápasník Jiří „Denisa“ Procházka, který aktuálně v UFC působí, zaznamenává úspěchy a brzy bude bojovat o pás šampiona polotěžké divize. Vyzkoušejte tak Procházkovo pověstné naskočené koleno!

UFC 4 Jiří Denisa Procházka

A cena?

Videohru nyní zakoupíte ve všech obchodech s elektronikou za cca 1 300 Kč nebo přímo v PlayStation Store, kde probíhají různé akce a hru lze zakoupit i za 599 Kč.

Související sportovní hry: