Mass Effect Legendary edition – recenze hry

Mass Effect je sci-fi série známá jak hráčům veteránům, tak jistě i těm novějším. A snad i kvůli tomu před rokem na trh vstoupil ME: Legendary edition, který původní trilogii osvěžil a nabídl i mladším hráčům. Jak moc se jim to povedlo, se dozvíte v tomto článku.

Youtube video

Mass Effect Legendary edition recenze

Legendary edition nabízí remaster prvních Mass Effect her (včetně všech DLC), ve kterých hráč hraje za Sheparda a společně s jeho týmem zachraňují galaxii před skrytou hrozbou. Nesmíte však čekat velké změny – přeci jen jde pouze o remaster, kdy se autoři zaměřili převážně na úpravu grafiky. Dodali spoustu detailů, změnili lehce osvětlení a udělali tak ze hry mnohem atraktivnější, než byla dřív.

Mass Effect Legendary edition

Postavy

Zároveň zpříjemnili tvorbu postavy, což je hned váš první krok ve hře. Jako v původních hrách můžete hrát buď za již vytvořené defaultní postavy, nebo si přizpůsobit Sheparda podle své chuti. Teď je to však mnohem snazší než dřív.

Mass Effect Legendary edition 2

Příběh

Příběhově se žádné změny samozřejmě neudály, ale kromě designu hry se autoři zaměřili i na zefektivnění ovládání zbraní a vesmírných vozítek. Proto se třeba Mass Effect 1, známý ne příliš příznivým ovládáním, v této edici polepšil. Přesto je však původní hra z roku 2007, takže hráč nesmí očekávat zázraky.

Mass Effect Legendary edition 3

Hodnocení

Přes všechny pozitiva však nedoufejte v remake. Tím Legendary edition určitě není. Je to spíš taková třešnička na dortu, která vám dodá nejen pocit nostalgie, ale zároveň starším hrám dopřeje i nějaké to vizuální omlazení.

Info: Hra je ke stažení zdarma pro majitele PSPlus. Najdete ji v prosincové nabídce 2022.

Pokud vám Mass Effect před přečtením tohoto článku nic neříkal, Legendary edition je skvělým způsobem, jak naskočit do tohoto univerza. A jelikož je hra dostupná jak na počítač, tak na Xbox One a Playstation 4, je jen na vás, kterou platformu si pro záchranu galaxie zvolíte. A jestli jste trilogii v dřívějších dobách hráli, je to skvělý způsob, jak si to zopakovat.

Související: