Word Blitz – recenze online hry

Word Blitz, jinak řečeno online slovní hra – mobilní svět nabízí nespočet obdobných, v čem tedy tkví to kouzlo? Leč se zdá jednoduše, umí hráči zvednout pěkně mandle.

Hra Word Blitz – pravidla

Klasické spojování slov je limitováno nejen časovým intervalem, ale také umem protihráče, bez kterého si tuto hru nezahrajete.

Takové možnosti máte dvě:

  1. Vám cizí a náhodně vybraný protivník  – takzvaná liga hráčů, kde svůj level zvyšujete (nebo snižujete) úspěšností výher. Klasicky máte svých pár životů a každou prohrou o jeden přijdete
  2. Sok z řad přátel vašeho seznamu – Word Blitz plně podporuje sociální síť Facebook, tudíž ihned vidíte, který z vašich kamarádů hru také hraje a soupeřit můžete právě s ním a tím si vylepšovat osobní rekord. Na hru s přítelem žádné životy nepotřebujete, můžete tudíž hrát do té doby, dokud vám to přítel oplácí, či přátelé v seznamu nedojdou

Word Blitz hra

Pak tu je třetí možnost hry a to je každodenní challenge se stejnou skladbou písmen pro všechny, kde soupeříte o nejlepší denní skóre. To je spíše takový doplněk, který se aktualizuje každý den.

Pro mě osobně veliké překvapení a mohu říci i výhoda je to, že neskládáte pouze podstatná jména, jak je tomu v podobných hrách zvykem, ale bodově se započítávají i slovesa, zájmena, citoslovce a zkrátka veškerá platná slova, která jen znáte.

Word Blitz hra 2

Pokud se pustíte do hraní ligy, můžete se z levelu 30, kde liga začíná, dostat velmi daleko a tím nahánět body. Za každou výhru získáte hvězdu a po dosažení určitého počtu, váš level stoupne a tím se lepšíte nejen vy, ale i vaši protivníci. Ovšem pozor, jak jste hvězdu získali, tak rychle o ni můžete také přijít. Na tuto možnost vývojáři mysleli a hráči hodili záchranné lano v podobě reklamy – pokud si ji přehrajete, hvězda vám zůstane. Jak je psáno výše, liga začíná levelem 30 a hráč má měsíc na to, ukázat jak moc je dobrý. Každého prvního dne v měsíci se výsledky anulují a všichni začínají od znovu. Jako menší bolestné proti této nespravedlnosti vám vývojáři věnují vyšší počet životů do dalších her.

Teď už jen stačí popřát veselé hraní a pozor! Word Blitz je vysoce návykový…

Podobné hry:

3 Comments

  1. V zadáních je řada chyb, ty někdy brání prozumění -např. slova místo socha.

  2. Hra je dobře vymyšlená, ale provedení dost pokulhává. Neuzná to slova jako kýl nebo lín, ale přitom jsou správně nesmysly jako udra nebo koul.

  3. Ano, plno smysluplných slov hra neuznává a naopak blbosti ano. Ještě mám jeden problém. V lize mi srdce každým kolem ubývají a žádná nová nenaskakují. Přitom se píše, že každou hodinu má jedno srdce přibýt..?

Komentáře nejsou povoleny.